Seko mums Šodien saziedoti jau 3,179.12 €

Palīdzība Aigaram Babkovam

17.03.2014

Aigaram Babkovam ir 33 gadi, viņš dzīvo Neretā. Aigars pirms 10 gadiem guva smagu mugurkaula traumu, lecot upē. Viņš pārvietojas ratiņkrēslā, viņam ir smagi kustību traucējumi, nekustās pat roku pirksti, viņš ir pilnībā atkarīgs no apkārtējo palīdzības. Gadu gaitā Aigars ir iemācījies sadzīvot ar savu smago situāciju, viņš apguvis programmēšanas tehniķa profesiju, darba nav, taču var izlīdzēt draugiem. Aigars labprāt iesaistās invalīdu biedrības aktivitātēs, taču pārsvarā dzīvo pa māju, ar speciālas ortozes palīdzību darbojas pie datora.

Ar Aigaru ikdienā kopā ir viņa dzīvesbiedre Sanita. Nelaime notika, kad Aigars ar Sanitu bija vien gadu kopā. Jaunā sieviete uzņēmās rūpes par Aigaru. Viņam neviena cita bez Sanitas nav. Viņa mamma no ģimenes aizgāja, kad Aigaram bija 4 gadiņi. Viņu audzināja vecmāmiņa un tētis, kurš mira, kad Aigaram bija 14 gadi. 

Lai arī Aigars ir pielāgojies smagajai ikdienai, tomēr liels apgrūtinājums un problēma ir iespēja izkļūt no sava dzīvokļa, kas atrodas otrajā stāvā. Visbiežāk tā ir Sanita un vēl kāds palīgs, kas divatā var Aigaru nonest un uznest pa kāpnēm. Aigars stāsta, ka ne vienmēr kādu var sarunāt būt palīgā konkrētā laikā un bieži tā, ka nākas gaidīt, kamēr kāds ies garām un palīdzēs. Aigars ir noraizējies, ka Sanitai bieži sāp mugura no lielās slodzes. Viņš baidās, ka, ja Sanita par viņu vairs nespēs rūpēties, viņam būs jādodas uz pansionātu.

Atvieglojums un neizmērojama palīdzība Aigaram šajā situācijā būtu mobilā iekārta, ko izmantot gan paša mājā, gan dodoties uz vietām, kas nav īpaši pielāgotas cilvēkiem ratiņkrēslā. Tas dotu iespēju Aigaram būt neatkarīgākam un pasaudzēt savu Sanitu. Šādas iekārtas cena ir 3702 eiro, daļu līdzekļu piešķīrusi Neretas pašvaldība, tomēr iekārtas iegādei nepieciešami 3275 eiro.

Aigars ļoti lūdz līdzcilvēku palīdzību mobilās kāpņu pārvarēšanas iekārtas iegādei. Palīdzēsim Aigaram! 

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem. 

Projekts ievietots portālā 11.03.2014.

Projekta apraksts un iepēja palīdzēt Aigaram šeit: http://www.ziedot.lv/lv/project/1977

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 616 525.66 €