Seko mums Šodien saziedoti jau 2,982.95 €

Nesagaidot plaušu transplantāciju mirusi Līva Brizga

27.08.2015

2015. gada 25. augustā nesagaidot plaušu transplantāciju mirusi Līva Brizga, kura vērsās pie Ziedot.lv ar lūgumu palīdzēt. Līvai tika novirzīti citas cistiskās fibrozes pacientes Ievas Bišmeistares līdzekļi, kas tika saziedoti, bet sakarā ar Ievas nāvi nesagaidot transplantāciju, netika izlietoti.  Ievas tuvinieki lūdza ar Ievai saziedotajiem un neizlietotajiem līdzekļiem palīdzēt citā līdzīgā gadījumā.

2015. gada 22. maijā Ziedot.lv tika saņemts Līvas Brizgas iesniegums plaušu transplantācijai  Tartu universitātes slimnīcā, saskaņā ar ārstu konsīlija lēmumu. Valsts šo operāciju neapmaksā. Līvai ir 24 gadi, Līva ir vecākā māsa 4 bērnu ģimenē. Viņai ir cistiskā fibroze smagā formā, hroniska elpošanas nepietiekamība, skābekļa atkarība. Neskatoties uz slimību Līva ir cītīgi mācījusies, beigusi augststskolu, strādājusi apdrošināšas jomā. Līvas veselības stāvoklis bija tik smags, ka viņa nevarēja strādāt un ar vien vairāk viņa kļuva atkarīga no līdzcilvēku atbalsta un viņas dzīvību bija iespējams glābt tikai plaušu transplantācija. 

Saskaņā ar Ievas ģimenes lūgumu Ievas neizlietotos līdzekļus novirzīt citā līdzīgā gadījumā, Ziedot.lv 26. maijā pieņēma lēmumu atbalstīt Līvas iesniegumu. Tartu universitātes slimnīcai tika sagatavota un nosūtīta garantijas vēstule nr. 6.4./15/65 par 40 000 eiro apmaksu un Līvas uzņemšanu transplantācijas rindā. Līva ir lūgusi atbalstu kopsummā 100 000 eiro apmērā, kas ietver arī pēcoperācijas periodu.  

 Izsakām visdziļāko līdzjūtību Līvas tuviniekiem un draugiem. Neizlietotie līdzekļi tiks izlietoti citā līdzīgā gadījumā. 

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

736 908.53 €