Seko mums Šodien saziedoti jau 71.00 €

Aizvadīta jau piektā Bērnu rehabilitācijas diena

23.09.2021

Rūta Dimanta atklāj, ka rehabilitācijas centrs “Poga”, par spīti pandēmijas radītajiem šķēršļiem un pateicoties partneru atbalstam, ir turpinājis aktīvi strādāt, lai varētu nodrošināt bērniem ar funkcionāliem traucējumiem tik ļoti nepieciešamo rehabilitāciju. Kopumā Latvijā ir aptuveni 8 tūkstoši bērnu ar kustību traucējumiem un gada laikā “Pogā” tiek palīdzēts vidēji 500 pacientiem. Pagājušā gada griezumā bērniem tika sniegtas teju 6 000 konsultācijas, 3 000 nodarbības, ar gaitas robotu G-EO System nostaigāti pus miljons soļi pretī gaišākai nākotnei!

“Pandēmijas laikā, kad bērniem klātienes nodarbībās piedalīties bija liegts, kopā ar “Pogas” speciālistiem tika atrasts veids, kā turpināt rehabilitāciju arī mājas apstākļos. Tā rezultātā bērniem bija iespēja saņemt īpašas medicīniskās ierīces “Galileo Med 25 TT vibrācijas platformas” lietošanai mājās un 1340 dienas saņemt attālinātas nodarbības ar īpašo Mollii supervaroņu tērpu. Tādēļ Rehabilitācijas diena ir jo īpaši gaidīts pasākums, jo tajā varēja ne vien pavadīt jautru dienu, bet arī iemācīties ko jaunu un socializēties ar vienaudžiem,” atklāj Ziedot.lv fonda vadītāja Rūta Dimanta.

Kā norāda Rūta Dimanta, rehabilitācijas diena ir kļuvusi par labu ikgadējo tradīciju, taču darbs “Pogā” norisinās katru dienu, tāpēc īpaši vērtīgs ir arī finansiālais atbalsts, kas regulāri tiek sniegts. Pateicoties “Maxima Latvija” un partneru ziedojumiem, kopumā 100 tūkstoši eiro tiek novirzīti ūdensdziedniecības ieviešanai pacientiem ar funkcionāliem traucējumiem. Plānots, ka Ziemassvētkos centrā “Poga” tiks atklāts jau pirmais etaps, kas ir solis pretī lielajam mērķim.

„Mēs iestājamies par ģimenēm un to labklājību, tāpēc jau piecus gadus ejam ciešā solī kopā ar bērnu rehabilitācijas centru „Poga”. Lai palīdzētu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un kopā veidotu viņu gaišāku nākotni, “Maxima Latvija” un partneri nodrošina ne tikai tik ļoti  nepeiciešamo finansiālo atbalstu, bet rūpējas arī par emocionālo labsajūtu. Tādēļ esam īpaši priecīgi par iespēju palīdzēt un aizvadīt nu jau piektos rehabilitācijas svētkus kopā,” stāsta „Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate.

Bērnu rehabilitācijas dienas ietvaros bērniem un pusaudžiem ar kustību traucējumiem bija iespēja tikties ne tikai ar vienaudžiem, bet arī ar Latvijas Paraolimpiskajiem sportistiem Diānu Dadzīti un Aigaru Apini, piedalīties dažādās sportiskās, izklaidējošās un radošās aktivitātēs, kā arī iesaistītes  kanisterapijas nodarbībā, ko vadīs terapijas suņu biedrība „Maigais suns”. Tāpat pasākuma dalībniekus sagaidīs muzikāli pārsteigumi, radošās darbnīcas un spēles visas dienas garumā.

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 634 453.66 €