Seko mums Šodien saziedoti jau 6,859.65 €

Palīdzība ukraiņiem ar kāju amputācijām

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā desmitiem tūkstoši ukraiņi guvuši kāju amputācijas un smagas traumas zem ceļa līmeņa. Tam par iemeslu ir kājnieku mīnas, eksplozijas un avārijas. Karavīri cietuši frontē, stājoties pretī iebrucējiem, bet civiliedzīvotāji uzbrukumos cietuši savā mājās, skolās vai slimnīcās.

Kāju amputācija ir smaga, dzīvi būtiski ietekmējoša trauma ar dziļām fiziskām un psiholoģiskām sekām, kuru pārvarēšana ir sarežģīts, individuāls un ilgs process. Aicinām Latvijas sabiedrību un uzņēmumus iesaistīties 2000 brīvroku kruķu iWalk 3.0 dāvinājumā Ukrainas karā smagi ievainotajiem karavīriem un civiliedzīvotājiem. Dāvinājums ļautu dažu dienu laikā uzlabot vairāku tūkstošu karā cietušo cilvēku dzīves.

Brīvroku kruķi sniedz iespēju cietušajam praktiski tūlītēji (pēc operācijas vai citas ārstēšanas) atgūt spēju komfortabli staigāt, kāpt pa kāpnēm, strādāt, nodrošinot neatkarību un zināmu “normalitāti” – spēju bez ratiņkrēsla vai tradicionāliem kruķiem iesaistīties ikdienas aktivitātēs un netikt izolētam no sabiedrības. Tā kā pastāvīgās protēzes nav iespējams pielietot agrīnā periodā pēc traumas, brīvroku kruķu lietošana nodrošina psiholoģiski labvēlīgu fonu rehabilitācijai, uztur kāju muskuļus un locītavas funkcionālā stāvoklī, kalpo kā adaptācija, lai pierastu staigāt ar mākslīgu zaudētās apakšējās ekstremitātes aizstājēju. Arī pastāvīgās protēzes piemērošanas periodā (līdz pat vienam gadam) un lietošanas periodā (protēzi ne vienmēr var nēsāt visu dienu), iWalk kalpo kā rezerves pārvietošanās palīglīdzeklis. Turklāt šos kruķus ir iespējams nodot lietošanai citam cilvēkam, ja pašreizējam lietotājam tas vairs nav vajadzīgs – brīvroku kruķis ir neskaitāmas reizes individuāli piemērojams ikvienam.

Viena brīvroku kruķa izmaksas 169,40 eiro.

Palīdzēsim ukraiņiem spert soli tuvāk personiskajai un valsts brīvībai!

Projekts ievietots portālā 11.03.2024

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Palīdzība Džeimsam Feldmanim

Twitter konvojs Ukrainai

Datori Čerņihivas skolēniem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 445 778.49 €