Seko mums Šodien saziedoti jau 230.00 €

Palīdzība Uģim Liepiņam

Pateicoties līdzcilvēku palīdzībai, 13. februārī Uģis devās uz Čikāgu, kur University of Illinois Hospital 20.februārī tika veikta plānotā transplantācija. Pē3c 40 dienu prombūtnes Uģis šobrīd veiksmīgi atveseļojas mājās.  

Maksu par transplantāciju izdevās samazināt līdz 91492 USD, kas apmaksas dienā bija 84 605,14 EUR. No Uģim saziedotajiem līdzekļiem tika apmaksāti 83 317 EUR, trūkstošos 1288,14 EUR Ziedot.lv apmaksāja no projekta "Onkoloģiskiem pacientiem" saziedotajiem līdzekļiem. Ar pateicību par veiksmīgo transplantācijas procedūru , bet satraukumu sirdī par papildus izmaksām,  Uģis gaida gala aprēķinu par transplantāciju. 

No papildus saziedotajiem līdzekļiem tiks segti iespējamie papildus izdevumi par transplantāciju, ja tomēr tādi nebūs nepieciešami, tad tie tiks izlietoti uzturēšanās un mājupceļa izdevumiem Uģim un viņa sievai Ingai, kas visu laiku ir līdzās ar viņu.  

Uģis ir vīrs, dēls, brālis, kā arī tēvs trīs bērniem - diviem jau pieaugušiem un jaunākajai 12 gadīgai meitai. Diemžēl jau vairāk nekā 15 gadus no saviem 54 dzīves gadiem viņš cīnās ar asins vēzi - mielomu. Par šiem gadiem Uģis un viņa ģimene ir ļoti pateicīgi Dievam, tuviniekiem, draugiem, nesavtīgajiem līdzcilvēkiem un ārstiem, bez kuru atbalsta tie nebūtu. Bet pašreizējā ārstēšana un zāles diemžēl vairs nedod rezultātus un tādēļ Uģim nepieciešama palīdzība. 

Pirms 11 gadiem Uģim tika nozīmēta kaula smadzeņu transplantācija, ko valsts parasti apmaksā. Taču Uģim bija sirds slimība, kuras dēļ šāda transplantācija Latvijā nebija iespējama. Pateicoties līdzcilvēku ziedojumiem, transplantāciju bija iespējams veikt Čikāgā (ASV). Tā bija veiksmīga un dāvāja Uģim 11 dzīves gadus. Transplantācijas laikā  papildus tika savāktas šūnas arī nākamai transplantācijai, ja tāda būtu vajadzīga. Un šobrīd šis brīdis ir pienācis, Uģim ir nozīmēta atkārota kaula smadzeņu transplantācija.

Tā kā ASV uzglabāto šūnu transportēšana uz Latviju nav iespējama, tad transplantāciju atkārtoti var veikt tikai ASV klīnikā. Lai saglabātu kvalitatīvu dzīvi un būtu līdzās saviem tuviniekiem, transplantācija ir jāveic pēc iespējas ātrāk. Sagatavošanās transplantācijai, pats transplāntācijas process un pēctransplantācijas perioda aprūpe izmaksā diezgan dārgi - 102 387,11 USD  jeb 94 636,39 eiro*.  Diemžēl ģimenei šādu līdzekļu nav, tādēļ viņi lūdz līdzcilvēku palīdzību. Uģis agrāk strādāja pārdošanas jomā, bet pēdējos gados slimības blakņu dēļ pilnvērtīgi strādāt vairs nevarēja, viņam ir noteikta 2. grupas invaliditāte. Sieva ir mākslas terapeite, darbojas arī mārketinga un sabiedrisko attiecību jomā. Jau daudzus gadus visi ģimenes līdzekļi tika izlietoti ikmēneša valsts neapmaksātu zāļu iegādei.

“Neskatoties uz ilgstošu ārstēšanos, Uģi jebkurš raksturotu kā enerģisku, pozitīvu, iedvesmojošu, ļoti komunikablu un atvērtu cilvēku. Šo gadu laikā ar savu piemēru viņš ir devis cerību daudziem līdzīgā situācijā nonākušiem līdzcilvēkiem, vienmēr dalījies ar padomiem un savu pieredzi. Mēs zinām, ka viņam ir vēl daudz ko dot savai ģimenei. Būsim pateicīgi, ja varēsiet atbalstīt un palīdzēt Uģim turpināt dzīvot!”, lūdz Uģa ģimene. Palīdzēsim Uģim!

* valūtas maiņas kurss 16.06.2023. 

Projekts ievietots portālā 15.06.2023

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Keitai Vītiņai

Palīdzība Dominikam Lūkasam Jansonam

Palīdzība Braienam Mednim

Palīdzība Marijai Ogorodņikovai

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 571 438.98 €