Seko mums Šodien saziedoti jau 30.00 €

Palīdzība Jeļenas Poļitovas aprūpē

Jeļena jeb Ļenočka ir 32 gadu veca rīdziniece -  invalīde kopš bērnības, pilnībā kopjama un uzraugāma. Viņa savai mammai piedzima pēkšņās mājas dzemdībās. Viņa piedzima ar ļoti mazu svaru un sarežģīto dzemdību rezultātā viņai ir smaga garīgās attīstības aizture. Diagnoze bija liels šoks abiem vecākiem, nemaz nerunājot par padomju gados piedzīvoto sabiedrības nesapratni, dažbrīd pat cietsirdību, un padomju laika medicīnas sistēmas bezspēcību un nesakārtotību.

Kad meitene sāka apmeklēt nodarbības bērniem ar īpašām vajadzībām un uzsāka mācības speciālajā palīgskolā, mammai pirmo reizi bija brīvas stundas, kuras veltīt sev un vienkārši atgūties no skarbās īstenības.

Nu jau daudzus gadus Ļenočka apmeklē dienas centru cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem. Viņa ir pilnībā kopjama, individuāli uzraugāma un viņai nepieciešama asistēšana nodarbībās un citās aktivitātēs, ko veic vecāki, bet nu jau vairākus gadus palīdz ģimenes sargeņģelis auklīte Raisa.

 „Auklīte manai meitai ir kā otrā mamma – mīļa, sirsnīga, rūpīga, atbildīga un profesionāla, kuras uzraudzībā es bez bailēm varu uzticēt savu lielāko dārgumu - savu Ļenočku” , saka mamma Tatjana.

Ļenočka ar auklīti piedalās centra keramikas, mūzikas, fizkultūras un citās aktivitātēs, kopīgi apmeklē arī izstādes, muzejus un koncertus. Tas ir liels atbalsts vecākiem.

Lai atslogotu Ļenočkas vecākus, nepieciešama palīdzība, ko ģimene paši nevar atļauties nodrošināt. Ģimene lūdz arī turpmāk palīdzību Ļenočkas aprūpē vismaz vienai dienai nedēļā. 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Palīdzēsim Ļenočkas ģimenei!

Projekts ievietots portālā 22.10.2019

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

POGA uz riteņiem

Bērna sargeņģelis

Palīdzība Renāram Šteinam

Palīdzība Danilam Bespalovam

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 192 211.08 €