Seko mums Šodien saziedoti jau 230.00 €

Mobilā medicīniskā palīdzība

Mobilitāte kara apstākļos ir viena no svarīgākajām komponentēm. Ne tikai militārā, bet arī civilā infrastruktūra ir pakļauta gaisa triecieniem no okupantu puses Ukrainā. Mērķtiecīgi tiek iznīcinātas medicīniskās iestādes, tiek padarīts apgrūtināts vai neiespējams ārstējošā personāla darbs. Mobilie medicīniskie risinājumi, kā rāda pieredze, ir labākais risinājums teritorijās, kuras ir deokupētas vai atrodas tuvu frontes zonai.
2023. gadā "Ganta Fonds" ir radījis divus lielizmēra mobilos risinājumus - mobilo stomatoloģiju, karavīru mutes veselības uzlabošanai, uz smagās automašīnas Volvo FL bāzes un izlūkošanas vadības centru uz smagās automašīnas ZIL 131 auto bāzes. Kā pieredze rāda, tad šāda veida mobilie risinājumi ir augsti pieprasīti un efektīvi. Ņemot vērā fonda pieredzi un iestrādnes, 2024. gadā paredzēts radīt trīs dažādas ārstnieciskās mobilās tehnikas vienības:

  • Mobilā stomatoloģija NR2 un NR3 -karavīru mutes veselības uzlabošanai. Ukrainas armijā ir milzīgs skaits karavīru ar bojātiem zobiem - līdz pat 95% no visiem mobilizētajiem saskaras ar kariesa problēmām.
  • Mobilā poliklīnika - ietverot plaša klāsta diagnosticējošo medicīnas aparatūru, rūpēsies par deokupēto un piefrontes teritoriju civiliedzīvotāju veselības monitoringu, diagnostiku un ārstēšanu.

Rajonos, kuros notikusi intensīva karadarbība, sagrauts ir viss. Valda antisanitāri apstākļi, nav pieejama elektroenerģija un jebkāda veida infrastruktūra ir sagrauta. Šādos apstākļos nav iespējams sniegt kvalitatīvu medicīnisko atbalstu atbrīvoto teritoriju civiliedzīvotājiem. Poliklīnika ''māja uz riteņiem" atvieglotu darbu medicīnas personālam, kā arī pavērtu plašākas iespējas pacientu ārstēšanā.

Šāda veida projekti Latvijas apstākļiem ir unikāli ar augstu efektivitāti un pievienoto vērtību. Ilgais ekspluatācijas laiks - minimums 5 gadi, padara jēgpilnu katru ieguldīto centu projektā. Sniedzot ilgtermiņa atbalstu sagrautajai Ukrainas veselības sistēmai zonas, kuras ir skārusi nesenā karadarbība.

Projektu īsteno Ganta fonds.

Projekts ievietots portālā 21.12.2023

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Diānai Boļšakovai

Palīdzība Raimondam Jānim Uzuleņam

Palīdzība Dominikam Lūkasam Jansonam

Rūpju bērnu māmiņām

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 571 438.98 €