Seko mums Šodien saziedoti jau 6,924.65 €

Drons 148.artilērijas brigādei

"Ukrainas māja Latvijā" ir kopienu centrs ukraiņu kara bēgļiem Latvijā. Tā ir īpaša vieta, kur radīt māju sajūtu tiem ukraiņu kara bēgļiem, ukraiņu diasporai,kas novērtē un lepojas ar savu izcelsmi, bet nav iespējas atgriezties savā dzimtenē. Tā ir vieta arī latviešiem un cittautiešiem, kuri apliecina kopīgas vērtības un ir ieinteresēti iepazīt Ukrainas vēsturi, kultūru un ukraiņu tautu.

9.martā "Ukrainas māja Latvijā" organizē savu pirmo kultūras un mākslas pasākumu, lai godinātu Ukrainas simbola Tarasa Ševčenko 210. dzimšanas dienu. Izcilais dzejnieks iedvesmo katru ukraini cīnīties par savas valsts neatkarību un uzvaru. 

"Ukrainas māja Latvijā" ar savu pirmo pasākumu vēlas palīdzēt arī Ukrainas karavīriem. Droni ir viena no nepieciešamākajām lietām Ukrainas karavīriem cīņā pret Krievijas agresiju, jo tas ir izcils palīgs ienaidnieka izlūkošanai un atmaskošanai. Arī tad, kad Ukrainas karavīri atbrīvoja Balakļiju, noraujot Krievijas propogandas plakātu, zem tā bija rakstīts dzejnieka Tarasa Ševčenko dzejolis. Tie bija vārdi, kas pastiprināja ukraiņu vēlmi cīnīties par uzvaru un brīvu Ukrainu:

"Slava jums, zilie kalni
Pārklāti ar ledu.
Un jums, dižie bruņinieki,
Dievs jūs nav aizmirsis.
Cīnieties, un jūs uzvarēsiet!
Dievs jums palīdz!
Jums ir patiesība, jums ir slava
Un svēta griba!"

Palīdzēsim Ukrainai uzvarēt karu ātrāk! Kopā līdz uzvarai!

---

Український Дім у Латвії» - це передусім Осередок для тих українців, які через війну не можуть повернутися в Україну; для української діаспори, яка дорожить та пишається своїм походженням; для латишів та іноземців, які сповідують спільні цінності і з цікавістю пізнають українську історію, культуру та в цілому - українську націю.

9 березня Український дім у Латвії організовує свій перший культурно-мистецький захід з нагоди відзначення 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, символу України. Великий поет надихає кожного українця на боротьбу за незалежність і перемогу своєї країни.

Своїм першим заходом Український дім у Латвії також хоче допомогти українським солдатам. Безпілотники є одним з найнеобхідніших предметів для українських солдатів у боротьбі з російською агресією, для викриття ворога. Також, коли українські солдати звільняли Балаклію, зірвавши російський пропагандистський плакат, під ним був написаний вірш поета Тараса Шевченка. Написаний вірш Тараса Шевченка, який лише підсилив прагнення українців боротися за свою свободу і за вільну Україну:

"І вам слава, сині гори,
Кригою окуті.
І вам, лицарі великі,
Богом не забуті.
Борітеся — поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!"

Допоможемо Україні швидше перемогти у війні! Разом до перемоги!

Projekts ievietots portālā 08.03.2024

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Atbalsts Ukrainas mācībspēku ģimenēm un RSU studentiem

Palīdzība Sindijai Dunaiskai

Ukrainas māja Latvijā

Piepildi bērniņa sapni!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 445 843.49 €