Seko mums Šodien saziedoti jau 6,879.65 €

Bumbu patvertnes Čerņihivas bērnudārzos

Krievijas uzsāktā kara sākumā Čerņihivas pilsēta tika aplenkta ilgāk nekā mēneša garumā. Čerņihivu bombardēja un apšaudīja, nogalinot simtiem cilvēkus un iznīcot viņu mājas. Līdztekus cieta arī apgabala mazākās pilsētas, kurās dzīve pamazām atgriežas ierastajās sliedēs. Kopš 2023. gada vidus Latvija iesaistījusies Čerņihivas apgabala rekonstrukcijas projektos, palīdzot novērst kara radīto postažu.

Pateicoties Rīgas Domes ziedojumam, atjaunošanas darbi jau norit 6 Čerņihivas apgabala izglītības iestādēs, lai renovētu skolu pagrabus un pielāgotu tos skolēnu vajadzībam gaisa trauksmju laikā.

Taču karš turpinās, un diemžēl drošības vietas vēl joprojām ir ļoti nepieciešamas, lai pasargātu pašus mazākos no pastāvīgām kara šausmām. Gaisa trauksmes turpina skanēt gandrīz vai ik dienu, liekot bērnudārzniekiem stundām ilgi slēpties aukstos, neapgaismotos un antisanitāros pagrabos.

Ir veikta sākotnējā izpēte un apzināti veicamie darbi, kā rezultātā izvēlēti 10 bērnudārzi Čerņihivas apgabalā, kuros visakūtāk nepieciešami par bumbu patvertnēm izmantoto pagrabu remontdarbi: 

  • Korjukivkas pirmsskolas izglītības iestāde Nr. 1 "Delfīns";
  • Korjukivkas pirmsskolas izglītības iestāde Nr. 2 "Varavīksne";
  • Borznas pirmsskolas izglītības iestāde Nr. 2;
  • Bobrovicjas pirmsskolas izglītības iestāde "Meža pasaka";
  • Nosivkas liceja pirmsskolas izglītības iestāde;
  • Čerņihivas pirmsskolas izglītības iestāde Nr. 53;
  • Čerņihivas pirmsskolas izglītības iestāde Nr. 68;
  • Priluku pirmsskolas izglītības iestāde Nr. 10;
  • Priluku pirmsskolas izglītības iestāde Nr. 26;
  • Priluku pirmsskolas izglītības iestāde Nr. 28.

Kopīgiem spēkiem palīdzēsim ukraiņu bērniem turpināt savas mācību gaitas drošā un sakārtotā vidē!

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā un Ukrainas pirmās lēdijas Olenas Zelenskas labdarības fondu.

Projekts ievietots portālā 12.02.2024

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Anetei Boļšakai

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Ārstnieciskā masāža

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 445 798.49 €