Seko mums Šodien saziedoti jau 120.00 €

Atmīnēšanas robots LABAIS

Ukrainas ārkārtas situācijas dienests ziņoja, ka Krievijas armija ir mīnējusi 30% valsts teritorijas. Krievijas armija turpinot pilna mēroga uzbrukumu Ukrainā apdraud gan stratēģisko infrastruktūru, gan civilos objektus. Ar mīnām klāti ir gan zemnieku lauki, gan bērnu rotaļlaukumi, gan rūpnīcu teritorijas.

Lai palīdzētu Ukrainai, Latvijas uzņēmums sadarbībā ar Ukrainas bruņoto spēku inženieru un sapieru vienībām būvē atmīnēšanas robotu. Tam ir distancionāli vadāma sistēma, kura var darboties arī autonomi. Ierīce  ir domāta visu veidu sprādzienbīstamu priekšmetu vai munīcijas iznīcināšanai. Robota nelielie izmēri ļauj tam darboties sarežģītos apstākļos ar ierobežotu telpu. Atmīnēšana  tiek veikta ar teleskopiskā divlīmeņa trala palīdzību. Atmīnēšanas mašīna paredzēta dažāda veida atmīnēšanas darbiem, pamatā lauksaimniecības zemes un atbrīvoto teritoriju atmīnēšanai, kā arī to varēs izmantot tuvāk frontes līnijai dažādu kaujas uzdevumu veikšanai.

Atmīnēšanas robotu izgatavo Latvijas uzņēmums LV-TEH. Viena robota izmaksas tiek plānotas no 70 - 90 tūkstošiem eiro. 

Projekts ievietots portālā 19.09.2023

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Cilvēkos ir spēks!

Bērniem ar autismu

Spēka, dzīvības un izturības malks Ukrainai!

Piešauj pretuzbrukumam!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

3 072 384.13 €