Seko mums Šodien saziedoti jau 2,062.31 €

Atbalsts Edžum un Tomam Praškeviciem

Dzīvespriecīgajiem un aktīvajiem dvīnīšiem Edžum un Tomam no Gulbenes ir 7 gadi. Brālīšu stāsts ir īpašs, jo viņi piedzima krietni pirms plānotā dzimšanas laika- 28 grūtniecības nedēļā. Toms piedzima bez kreisās kājas apakšstilba, bet Edžum tika diagnosticēta cerebrālā trieka ar spastisku paraparēzi. Pirmos 5 savus dzīves mēnešus brālīši pavadīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā un katra diena Edžum un Tomam bija cīņa par savu dzīvību un likteni.

Zēnu vecāki ne mirkli nepadevās un cīnījās par dēlu veselību, lai gan ārstu prognozes sākotnēji bija pesimistiskas. Pirms diviem gadiem traģiski gāja bojā brālīšu tētis un šobrīd ģimenes vilcējspēks ir mamma, kas nenogurstoši rūpējas par zēniem un cenšas tiem nodrošināt visu to labāko. Nodrošinot visas pieejamās un rekomendētās terapijas un veicot kāju fasciomiotomijas operāciju Čehijā, Edžus sācis patstāvīgi pārvietoties ar rolatoru. Brālītis Toms, neskatoties uz plaušu slimību un kājas apakšstilba amputāciju, veiksmīgi sadzīvo ar kājas protēzi– skrien, lec, ir ļoti aktīvs bērns. Brālīši ikdienā atbalsta viens otru un šajā pavasarī ar teicamām sekmēm pabeidza pirmo klasi vispārizglītojošā skolā. Neskatoties uz visu, kas piedzīvots, puiši ir ļoti gudri, erudīti, vienmēr jautri un smaidīgi. Brāļiem patīk dauzīties un blēņoties, draudzēties ar citiem sava vecuma bērniem, doties uz skolu, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs kopā ar citiem bērniem.

Pēc rehabilitacijas speciālistu ieteikuma  Edžum un Tomam  nepieciešama regulāra intensīvā fiziskā rehabilitācija, kā arī ergoterapijas un logopēda nodarbības. Edžum rehabilitācijai nepieciešamā summa ir EUR 1775. Tomam nepieciešamie līdzekļi rehabilitācijai ir EUR 575. Brālīšu mamma zēnus audzina viena un ikdienā vajadzību ir ļoti daudz, tādēļ lūdzam jūsu atbalstu Edžus un Toma rehabilitācijai.

Palīdzēsim brālīšiem Tomam un Edžum! Mums kopā izdosies!

 

Projekts ievietots portālā 08.06.2020

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Albertam

Grāmatu starts

Palīdzība Maksimam Viskrebencevam

Suns- vairāk kā draugs

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

953 203.91 €