Follow us Today has already donated 8,764.50 €

Help Ukraine!

Report 11.11.2014

Līdz 11.novembrim Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi akcijā "Palīdzi Ukrainai!" saziedojuši jau EUR 13 520. Akcijas mērķis ir sniegt palīdzību Ukrainā karadarbībā cietušo ārstniecībai un rehabilitācijai Latvijas klīnikās. Par saziedoti naudu Latvijā rehabilitāciju kopš 31.oktobra saņem pirmie divi ievainotie - 23 gadus vecais Vadims un 26 gadus vecais Mikola. Līdz šim no ziedojumiem rezervēti EUR  3499 - apmaksātas aviobiļetes, lai puišus nogādātu Latvijā, un garantēta 30 dienu rehabilitācijas kurss katram. Taču precīzās izmaksas būs zināmas pēc rehabilitācijas pabeigšanas novembra beigās, kas saistīts ar faktu, ka ievainotajam Mikolam kāja ir mīnas šķemba, ko, iespējams, vajadzēs operēt. 

Rehabilitācijas kursa ietvaros jau vērojami pirmie rezultāti. Vadimam, kuram ir sašauta labā elkoņa locītava, jau daļēji ir atgūtas kustību funkcijas, ievērojami paplašinājusies kustību amplitūda, tomēr saglabājusies pirkstu nejūtība. Mikolam, kuram bojāts kreisais sēžas nervs un kreisā kāja pastāvīgi stipri sāp,  iestājoties slimnīcā bija ievērojama locītavas kontraktūra, ko šobrīd ir izdevies bez operācijas likvidēt. Papildus nepieciešams veikt elektromiogrāfiju, lai noskaidrotu, vai nervs vada impulsu, lai lemtu par tālāko rehabilitācijas vai ārstniecības plānu.  Visticamāk, viena kursa ietvaros atjaunot nerva funkciju neizdosies, būs jāizgatavo īpaša ortoze un ortopēdiskais zābaks, lai Mikola varētu staigāt bez kruķiem. Abi ievainotie  ir ļoti pateicīgi par sniegto palīdzību un attieksmi. Viņi ir ļoti motivēti ārstēties, jo zina, ka pēc atgriešanās mājās, viņiem nebūs nekādu rehabilitācijas iespēju.  

Pašlaik notiek pārrunas par nākamajiem diviem ievainotajiem, kuri varētu saņemt palīdzību Latvijā.

Ukrainas iedzīvotāji ir pateicīgi par Latvijas sabiedrības sirsnību un atbalstu kara skartajai Ukrainai un tās dēliem!

Reports:

Other topical projects

Stand With Ukraine

Medical Massage

Help for Elderly People

Light road for Donbas

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 739 731.94 €