Follow us Today has already donated 9,252.60 €

Help Ukraine!

Report 01.12.2014

Laika periodā no 26.10.2014.-31.12.2014. no Ziedot.lv portālā saziedotajiem līdzekļiem palīdzība tika sniegta trīs Ukrainas karavīriem apmaksājot: avio biļetes EUR 978,58, ārstniecība EUR 3 660,00 un ortozes EUR 330,00, kopumā izlietots EUR 4 968,58

No nodibinājuma „Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds” (turpmāk tekstā Fonds) atskaites:

Vadym (23 gadus vecs Ukrainas kareivis). Iestājās slimnīcā Latvijā 31.oktobrī ar ievērojamu labās rokas elkoņa kontraktūru, delnas un 2 pirkstu nejūtību, sāpēm, faktiski labās rokas funkciju zudumu (labā roka dominanta). Kontraktūra labi padevās ārstēšanai, pacients izrakstījās 29.novembrī apmierināts ar rehabilitācijā sasniegto, ļoti pateicīgs mums visiem, solīja turpināt vingrošanu mājās, lai nepazaudētu sasniegto; ieradīsies pie mums uz operāciju janvāra vidū.
Kopējās izmaksas par ārstēšanos un rehabilitāciju Fondam ir tikai 1020 eiro, resp., tikai 34 eiro diennaktī, jo lielu daļu finansējuma slimnīca piesaistīja pati. Vēl jāpatur prātā, ka Fonda izvēlētajā slimnīcā pilnvērtīgs darbs notiek arī sestdienās un visos svētkos.
Pacientu ir konsultējis mikroķirurgs Dr.Kapickis, viņa slēdziens - n.ulnaris ir vai nu piespiests, vai sarauts, bez attiecīgas operācijas rokas funkcija/jutība neatjaunosies un nervs aizies bojā. Mikroķirurģijas Centrs piedāvā šo operāciju veikt par cenām, kas piemērojamas Latvijas pacientiem (resp., lētāk, nekā parasti ārvalstniekam). Aptuvenās izmaksas - 2000 eiro. Gaiļezerā veica elektromiogrāfiju, kas apstiprina nerva bojājumu.
N.ulnaris USG ir apsolījis veikt Dr.Karelis no Gaiļezera, domāju, bez maksas.
Vadimu konsultēja (bez maksas) traumatologs - ortopēds, kas specializējies rokas ķirurģijā, Dr.Vugulis. Viņa viedoklis - jāveic 3D rekonstrukcijas datortomogrāfija, tad varēs spriest par elkoņa locītavas revīzijas nepieciešamību. Visumā elkoņa locītavas funkciju vērtē kā diezgan labu (pēc rehabilitācijas), protezēšanu neiesaka. Iesaka atbrīvot/sašūt n.ulnaris, kas pacientam ievērojami uzlabos dzīves kvalitāti.
Datortomogrāfijas izmaksas - 75 eiro (izmeklējums paredzēts janvāra vidū).
Tā kā Vadym pagaidām Ukrainā tiek uzskatīts par derīgu kara darbībai, visi mūsu dokumenti (ielūgumi/garantijas vēstules, izraksti, slēdzieni) ir jāsagatavo arī krieviski (varētu arī ukrainiski, bet krievu tulkojumu ir vieglāk apliecināt), lai attaisnotu atvaļinājumu un noderētu kara komisijai. Dokumentus tulkoju es, tulkošana Fondam neizmaksā neko, bet dokumenta apliecinājums Latvijas Vēstniecībā izmaksā 10 eiro par dokumentu.
Zobārstniecības klīnika "Smaidīsim" ir darījusi, ko varējusi, lai mazinātu katastrofu mutes dobumā; tā kā šī ir dāvana, precīzu summu nenosaukšu, bet kopējā vērtība varētu būt ap 700 eiro.
Kopējās izmaksas Fondam par Vadym līdz šim brīdim:

1) aviobiļete uz Latviju 249.5 eiro
2) 30/10/2014 - stāvvieta lidostā 4.5 eiro
3) 30/20/2014 - Vadym un Mykola vakariņas (ūdens,sviestmaizes, jogurts, šokolāde) ielidošanas vakarā - 10.41 eiro
4) rehabilitācija (kopā 30 dienas) - 1020 eiro
5) 27/11/2014 - mikroķirurga konsultācija 21.34 eiro
6) 01/12/2014 - elektromiogrāfija (EMG) 35.57 eiro
7) aviobiļete uz Kijevu 238.60 eiro
8) 02/12/2014 - stāvvieta lidostā - 3 eiro
9) 02/12/2014 - EMG tulkojuma apliecinājums (Valsts nodeva) 10 eiro

Otrs pacients - Mykola (Ukrainas Bruņoto spēku jaunākais seržants, 26 gadi).
Š.g. jūlija vidū Mykola cietis no GRAD apšaudes, šķembas skārušas visu kreiso ķermeņa pusi, vissmagāk cietusi kreisā kāja - sarauts sēžas nervs (n.ischiadicus). Ukrainas militārā resora Dienvidu hospitālī (Odesā) n.ischiadicus sašūts tikai 17.septembrī (nogriežot abus bojātos galus), pēc operācijas aptuveni 5 nedēļas kāja ceļa locītavā fiksēta 90 grādu leņķī ar ģipša pārsēju.
Iestājās slimnīcā Latvijā 31.oktobrī ar ļoti stipru kreisās ceļa locītavas un augšstilba kontraktūru, apakšstilba un pēdas nejūtību, sāpēm, kreisās kājas funkciju zudumu (pārvietojās ar kruķiem). Sākotnēji bija bažas par to, ka bez operācijas no kontraktūras atbrīvoties neizdosies. Tomēr šobrīd kontraktūra jau ir gandrīz pilnībā likvidēta, diemžēl, ceļa locītavā radies sinovīts un suprapatellārs bursīts, kas skaidrojams ar intensīvo reabilitāciju. Staigā bez kruķiem, tomēr pārvietošanās ir ievērojami apgrūtināta. Izrakstījies no rehabilitācijas centra 13.decembrī.
21.novembrī ir veikta elektromiogrāfija (EMG), kas apstiprina dziļu nerva bojājumu.
5.decembrī neirologs Dr.Karelis bez maksas konsultēja pacientu un veica n.ischiadicus USG, ultrasonogrāfiski konstatēja nerva pilnīga pārrāvuma pazīmes, distālā nerva daļa ir uzbriedusi un trīsreiz lielāka apjomā par normu. Dr.Karelis ieteica konsultēties pie mikroķirurga un pēc iespējas ātrāk plānot operāciju nerva distālās daļas saglabāšanai.
8.decembrī pacientu konsultēja mikroķirurgs Dr.Kapickis, viņa slēdziens - n.ischiadicus multisektoriāls bojājums; jāoperē, ar n.suralis protēzēm atjaunojot n.ischiadicus veselumu. Ņemot vērā to, ka trauma notikusi 2014.gada jūlija vidū, bet nervu ieteicams sašūt ne vēlāk kā 6 mēnešus pēc traumas, Mikroķirurģijas Centrs pārcēla daļu no jau ieplānotajām operācijām un piedāvā operāciju veikt 2015.gada janvārī par cenām, kas piemērojamas Latvijas pacientiem (resp., lētāk, nekā parasti ārvalstniekam). Aptuvenās operācijas izmaksas - 2000 eiro, vēl vismaz nedēļu pēcoperācijas rehabilitācija.
Pēc rehabilitologa un mikroķirurga rekomendācijām pacientam iegādāta ortoze, speciālas zolītes āra apaviem un ortopēdiskie apavi iekštelpām (ar 100 eiro atlaidi kopējā cena - 330 eiro, liels paldies Dr.Bukolovskim par pretimnākšanu). Bez šiem palīglīdzekļiem būs sekundārs locītavu bojājums.
Beidzot ir pagarināts arī Mykolas dienesta atvaļinājums - Ukrainā viņš joprojām tiek uzskatīts par derīgu kara darbībai. Šengenas vīza ir pagarināta, liels paldies Latvijas Vēstniecībai (jo sevišķi Konsulārajai daļai) un PMLP.
Visi mūsu dokumenti (ielūgumi/garantijas vēstules, izraksti, slēdzieni) ir jāsagatavo arī krieviski (varētu arī ukrainiski, bet krievu tulkojumu ir vieglāk apliecināt), lai attaisnotu atvaļinājumu un noderētu kara komisijai. Dokumentus tulkoju es, tulkošana Fondam neizmaksā neko, bet dokumenta apliecinājums Latvijas Vēstniecībā izmaksā 10 eiro par dokumentu.
Zobārstniecības klīnika "Smaidīsim" ir izārstējusi zobus; tā kā šī ir dāvana, precīzu summu nenosaukšu, bet kopējā vērtība varētu būt ap 300 eiro. Vēl procesā ir kronītis priekšējam zobam, kas summu palielinās.
Kopējās izmaksas Fondam par Mykola līdz šim brīdim:

1) aviobiļete uz Latviju 249.5 eiro
2) ārstēšanās/rehabilitācija (kopā pagaidām 44 dienas) - 2640 eiro
3) ortoze, zolītes āra apaviem un ortopēdiskie iekštelpu apavi - 330 eiro
4) 08/12/2014 - mikroķirurga konsultācija 21.34 eiro
5) 21/11/2014 - elektromiogrāfija (EMG) 29 eiro
6) 08/12/2014 - EMG un USG tulkojuma apliecinājums (Valsts nodeva) 20 eiro
7) 10/12/2014 - vīzas pagarinājums (30 eiro) un ārvalstnieka apdrošināšana Latvijā (22.50 eiro)

Trešais pacients - Mykola (Ukrainas Bruņoto spēku kareivis, 29 gadi).

Puisis stāvējis sardzē trešajā t.s. blokpostenī, kad Krievijas finansētie spēki uzbruka tam ar tankiem, mīnmetējiem un GRAD. Paldies Dievam, Koļa izdzīvoja - diemzēl, vienīgais no daudziem. Ievainojumi bija ļoti smagi, ilgāku laiku Mykola gulēja reanimācijā komā, pēc tam ilgu laiku viņam bija paralizēta labā ķermeņa puse. Ieradies Latvijā 23.decembrī, lai izārstētu smagas abu roku kontraktūras - faktiski nekustas labā roka (pacients ir kreilis) un visai nosacīti kustās kreisā. Mykolam bija arī šauta galvas trauma, pēc tās ir jāatgūst spēja tekoši un ātri runāt - pagaidām domas steidz pa priekšu vārdiem. Iespējams, būs nepieciešama mikroķirurģiska un neiroķirurģiska ārstēšana. Fonds ir apmaksājis Mykolas aviobiļeti lidojumam šurp  - 240.98 eiro. Ukrainas īpašniekiem piederošā PrivatBank ir solījusi apmaksāt Koļas ārtēšanas izdevumus Fonda izvēlētajā slimnīcā, jo uzticas šai ārstniecības iestādei, bet nevēlas ziedot labdarības organizācijām. Gaidām rakstisku apstiprinājumu. 

Fonds vēlējās apmaksāt ārstēšanu vēl vienam pacientam - 22 gadus vecam SUV vienības kareivim, kam ir šauta brūce smadzenēs, nepieciešama galvas kausa kaulu protezēšana, acs protezēšana, nekustas rokas, domājams, nepieciešama mikroķirurģiska iejaukšanās. Diemžēl, ar esošajiem līdzekļiem nepietiek, tāpēc pacients novirzīts Valsts programmai, iespējams, ka Fonds apmaksās rehabilitāciju. 

Uz Fonda atbildi gaida vēl 5 puiši, viens puisis brauks pie mums tiklīdz saņems Ukrainas ārzemju pasi (Fonds jau ir apstiprinājis šim pacientam ārstēšanu)." 

 

Reports:

Other topical projects

Palīdzība Lienei Zībergai

Kara bēgļu atbalstam

Help Infants and Toddlers Grow!

Stand With Ukraine

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 760 755.74 €