Follow us Today has already donated 230.00 €

Help Ukraine!

Report 01.01.2015

Liels paldies visiem ziedotājiem!

Atskaite par janvārī paveikto!

26 gadus vecajam Ukrainas Bruņoto spēku jaunākajam seržantam protezēts ar GRADiem sarautais sēžas nervs (operācijas izmaksas - 1950 eiro, pirms operācijas - elektrokardiogramma 10 eiro, analīzes - 37.56 eiro), saskaņā ar mikroķirurga ieteikumu - rehabilitologa Raivja Aršauska konsultācija (ar atlaidi - 30 eiro), pārsienamie materiāli (3.27 eiro), aviobiļete uz Kijevu - 124.79 eiro, autostāvvieta lidostā - 3 eiro. Par privātajiem līdzekļiem (ne no Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonda naudas) iegādāts aparāts elektromiostimulācijai mājās un rezerves elektrodi, jo bez papildu stimulācijas muskuļi atrofējas. Zobārstniecības klīnika "Smaidīsim" uzdāvināja zoba kronīti (papildus visai jau iepriekš veiktajai bezmaksas ārstēšanai). Vēlam izveseļoties! Vasarā gaidām ciemos - gan Latviju apskatīt, gan atrādīties ārstiem. Pēc gada - pusotra jālemj jautājums par operācijas nepieciešamību pēdai (ja nervu darbība neatjaunosies pietiekamā apjomā).

23 gadus vecajam Ukrainas Bruņoto spēku SUV kareivim protezēts sašautais rokas nervs (n.ulnaris operācijas izmaksas - 1950 eiro, analīzes - 2.50 eiro), veikta 3D rekonstrukcijas datortomogrāfija elkoņa locītavai (75 eiro), iegādāti pretsāpju līdzekļi un pārsienamie materiāli (9.32 eiro). Pateicoties Latvijas vēstniecībai Ukrainā, transporta izdevumu Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fondam nav. Vasarā gaidām ciemos!

Februāra sākumā rehabilitācijas kursu beidza 29 gadus vecais Ukrainas Bruņoto spēku karavīrs - visus rehabilitācijas izdevumus (43 dienas) tieši ārstniecības iestādei (ne caur Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fondu) apmaksāja Privat Bank, homeopāts Dr.Pāvels Naumovs konsultēja puisi bez maksas (ceram, ka homeopātija veicinās organisma atjaunošanos, skeptiķiem piebilstu, ka homeopātiskās zāles iegādātas par privātajiem līdzekļiem - ne no Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonda naudas - un liels paldies Homeopātiskajai aptiekai par atlaidi), pateicoties Latvijas vēstniecībai Ukrainā, arī transporta izdevumu par atpakaļceļu Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fondam nav. Zobārstniecības klīnika "Smaidīsim" bez maksas plombēja vairākus zobus. Puisim jāveic galvaskausa kaulu aizvietošanas operācija (plāksnes izgatavošanu apmaksāja Ukrainas brīvprātīgie, operāciju veiks Dņipropetrivskā neiroķirurgs, kas izglāba puisim dzīvību pēc ārkārtīgi smagā ievainojuma), pēc tam nepieciešama tālāka rehabilitācija Latvijā - vismaz 21 diena. Gaidām atpakaļ!

Puišu transportēšana pie speciālistiem, uz/no rehabilitācijas centru, jaunākā seržanta dzīvošana (pēc izrakstīšanās no rehabilitācijas centra 13.decembrī un līdz operācijai 5.janvārī, kā arī pēc izrakstīšanās no slimnīcas un līdz šuvju noņemšanai/aizbraukšanai uz Ukrainu 19.janvārī), viņa mātes vizīte (morālam atbalstam), kultūras/izklaides/ambulatori rehabilitācijas pasākumi netiek finansēti par Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonda līdzekļiem, bet apmaksāti privātā kārtā, neradot nekādus izdevumus Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fondam. Mēs ļoti priecāsimies par atlaidēm muzejos, koncertzālēs, teātros, dabas parkos utt.

Janvārī protēzists Valtera kungs ar asistentu Kijevā protezēja acis (par saviem līdzekļiem) un konsultēja pacientus: uzbrukumos Maidanam cietošos, karā cietušos un ar retinoblastomu (audzēju) slimus bērnus. Kopumā ievietotas 28 pastāvīgās un 7 pagaidus protēzes, konsultēti 66 pacienti (sīkāka informācija krievu valodā: http://xn--l1aeuc.com.ua/…/infografika-vizit-valdisa-valter…). Izdevumi Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fondam - aviobiļetes - no Rīga - Kijeva - Rīga 2 personām un papildus bagāža - 679.41 eiro (AirBaltic) un dzīvoklis Kijevā - 100 eiro (tikai 20 eiro diennaktī). Paredzams, ka Valtera kungs par saviem līdzekļiem maijā izgatavos/ievietos 5 kombinētās sejas/acu protēzes, Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds apmaksās pacientu transportu/dzīvošanu Latvijā.

Februārī rehabilitāciju uzsācis 34 gadus vecs "kiborgs", pagaidām Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonda izdevumi - lidmašīnas biļete. Liels paldies AirBaltic, kas beidzot piedāvā īpašu cenu Krievijas agresijā cietušajiem Ukrainas pilsoņiem - biļetes cena turp/atpakaļ - 189.18 eiro. Par privātiem līdzekļiem (ne no Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonda naudas) iegādātas zāles pret saaukstēšanos (jā, arī tā gadās). Nepieciešams iegādāties zāles elektroforēzei un ortozi rokai.

Pie viena informēju, ka (ne par Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonda līdzekļiem, bet Latvijas Valsts programmas ietvaros) ārstēšanu janvārī uzsācis 22 gadus vecs Ukrainas Bruņoto spēku karavīrs - kreisajai rokai protezēta elkoņa locītava, labajai rokai veiktas 2 operācijas, būs nepieciešama vēl trešā (kad sadzīs), pēc tam - rehabilitācija.

Februārī Valsts programmas ietvaros ārstēšanu uzsācis 25 gadus vecs Ukrainas Bruņoto spēku karavīrs - nepieciešama kreisās rokas nervu transpozīcijas operācija. Iespējams, ka vismaz daļa no rehabilitācijas izdevumiem būs jāsedz Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fondam (jo, pēc manā rīcībā šobrīd esošās informācijas, rehabilitācijas iestāde, kam ir līgums ar valsti, rehabilitāciju var uzsākt tikai pēc šuvju noņemšanas, savukārt iestāde, kam līguma ar valsti nav, pilnvērtīgu rehabilitāciju sola uzsākt uzreiz pēc operācijas; šuves var noņemt, ātrākais, 12. dienā pēc operācijas, domājams, nav lietderīgi 12 dienas pavadīt vienkārši tāpat).

Finanšu atsakite:
Avio biļetes EUR 804,20
Vīzu pagarinājums EUR 52,50
Okulārista dzīvokļa īre Ukrainā EUR 100,00
Ārsta konsultācija EUR 51,00
Izmeklējumi EUR 125,06
Operācijas EUR 3 900,00
Medikamenti EUR 12,59
Saimnieciskie izdevumi EUR 19,94
Kopā EUR 5 065,29

Reports:

Other topical projects

Palīdzība Dominikam Lūkasam Jansonam

Palīdzība Miai Annai Koļesovai

Palīdzība Artūram Stradam

Make a Child's Dream Come True!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 571 438.98 €