Follow us Today has already donated 3,219.50 €

Vasaras nometne bērniem no Ukrainas

Report 04.07.2022

Rēķina Nr. Pakalpojuma sniedzējs Summa, EUR Paskaidrojums
ZLV/2022/0051, Ukrainas cilvēkiem, MP-1 Viduslatgales pārnovada fonds, nodibinājums 4500,00 Autobusa apmaksa Ukrainas bērnu atvešanai no Ukrainas uz Latviju un pēc nometnes beigām, bērnu aizvešanai atpakaļ uz Ukrainu

Nometne “Saulespuķe” ukraiņu bērniem

2022. gada 27. jūnijā, pēc 30 stundu gara brauciena, uz rehabilitējošu vasaras nometni Latvijā ieradās bērnu grupa no Preiļu sadraudzības pilsētas Ņižinas, Čerņigovas apgabalā Ukrainā. Kopumā ieradās 21 bērns vecumā no 8 līdz 16 gadiem un 3 pieaugušie pavadoņi. Nometni organizēja “Latvijas Bērnu fonds” bet ceļa izdevumi, lai bērnus nogādātu Latvijā, tika segti no Preiļu novada domes finansēm un www.ziedot.lv savāktajiem līdzekļiem , kur ziedotāji bija visas Latvijas iedzīvotāji, tai skaitā cilvēki no Preiļu novada.

Nometnes nosaukums ir “SAULESPUĶE”, kas izvēlēts, jo visā pasaulē un arī Latvijā, saulespuķe asociējas ar Ukrainu, un šajā nometnē vēlamies viņiem dāvāt mazliet Latvijas saules, dzīvesprieka, mīlestības, emociju prieka bērniem, kuri pārdzīvojuši prātam grūti aptveramus un sāpīgus notikumus. Nometne notiek Tukuma novada, Engures pagasta Abragciemā, pašā jūras krastā, no 27. jūnija līdz 6. jūlijam.

Bērnus uz Latviju pavada Ņižinas brīvprātīgo štāba vadītāja Tamara Stratilat, kurai pievienojušās Ņižinas jaunatnes centra direktore Andžela Timčenko un brīvprātīgās organizācijas “Laiks mums” vadītāja Gaļina Bjanka. Grupā pārsvarā ir bērni, kuru vecāki piedalījās kaujās pilsētas aizstāvēšanas laikā, tostarp divi bērni, kuru tēvs, pēc tautības armēnis, kaujās zaudējis abas kājas. Bērnu vidū ir brīvprātīgie, kuri smagāko kauju periodā veica dažādus sabiedriskos pienākumus, kā arī talantīgie bērni, kuri iesaistījušies iepriekšējos Preiļu un Ņižinas sadraudzības projektos.

Nometnes laikā tās dalībniekiem būs pieejamas fizioterapeita un psihologa konsultācijas, paredzētas dažādas sportiskas aktivitātes brīvā dabā, kultūras un muzikāli pasākumi, ekskursijas, kas ļaus ukraiņu bērniem iepazīties ar Latviju, tās dabu un cilvēkiem.

Šajās desmit dienās bērni izbaudīs jūras viļņu pieskārienus, silto sauli, kas šajās dienās īpaši lutina. Viņus gaida ļoti interesantas nodarbības ar pulciņu vadītājiem, kurās būs iespēja radoši izpausties, veidot kolāžas, zīmēt, strādāt ar dabas materiāliem, iepazīt jaunas tehnikas un netradicionālus materiālus, izgatavot piemiņas suvenīrus. Būs jautras sporta aktivitātes, atveseļojošas un relaksējošas nodarbības ar fizioterapeitu. Rīta mundrumu varēs iegūt rīta rosmēs un grupu vingrošanā, kas palīdz saliedēt kolektīvu. Pēc izvēles varēs piedalīties individuālās konsultācijās ar fizioterapeitu un nodarbībās ar iespēju kinezioloģiskajai teipošanai un  mīksto audu tehnikām.  Nometnes dalībnieki rīta un vakara apļos varēs  izteikt viedokli, dalīties iespaidos un emocijās ar psihologu, kurš palīdz tās saprast un sniegt atbalstu. Raisīsies ikdienišķas, sadzīviskas sarunas par komunikāciju, prieku, radošumu  un atbrīvošanos  no emocionāla bloka, lai mazinātu spriedzi, kas veidojas ķermenī.

Nometnes dalībniekiem būs iespēja apmeklēt Latvijas pērli - Rundāles pili un izstaigāt skaistā parka labirintus, ieelpot rožu smaržu un apbrīnot krāsu dažādību. Viesosimies Dzintaros un izbaudīsim Tērvetes parka burvību un atrakcijas. Dosimies ekspedīcijā gar jūras krastu līdz Engures molam, atpūtīsimies Latvijas Valsts mežu izveidotā atpūtas vietā. Ekspedīcijas laikā nometnes dalībniekiem būs jāmeklē akmentiņš, ko pēc tam nodarbībās vajadzēs apgleznot.

Preiļu novada pašvaldība pateicas Latvijas Bērnu fondam, Fondam “Ziedot.lv”, Viduslatgales pārnovadu fondam, personīgi Agitai Kaupužai par sniegto finansiālo un organizatorisko atbalstu nometnes rīkošanā.

Kolektīvais atbalsts, ko esam snieguši šai konkrētajai bērnu grupai, ir mūsu kopējais ieguldījums Ukrainas atbalstam, tās smagajā cīņā ar Krievijas agresiju!

Nometni vada pedagogu grupa no Preiļu novada Lidijas Ceriņas vadībā.

Ar sveicienu no Abragciema, nometnes vadītāja Lidija Ceriņa

Other topical projects

Palīdzība Miķelim Eglītim

Make a Child's Dream Come True!

Wild bees for the Ukrainian army!

Dzeramā ūdens attīrīšanas stacija Ukrainai

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

3 131 601.41 €