Follow us Today has already donated 11,511.00 €

DOD PIECI! Ziemassvētku dāvanas senioriem

Ziemassvētki ir pārsteigumu laiks, kad vēlamies noticēt brīnumiem. Daudziem veciem un vientuļiem sirmgalvjiem šis laiks ir sevišķi kluss un skumjš. Kad logos un pagalmos rotājas krāšņas svētku egles, viņu sirdīs ir skumjas. Tālrunis klusē, no pastnieka pilnās somas viņu pasta kastītēs neiekrīt neviena apsveikuma kartīte, bet dāvanu vietā ir vien atmiņas no tiem laikiem, kad pietika spēka pašiem doties uz mežu pēc eglītes...

Latvijā vecuma pensiju saņem 473 tūkstoši pensionāru, no kuriem nabadzības riskam ir pakļauta vairāk nekā trešdaļa jeb 122 tūkstoši sirmgalvju (65 gadus veci vai vecāki). Savukārt 27 389 vecuma pensijas saņēmēju Latvijā ir spiesti iztikt tikai ar minimālo pensiju, kas nepārsniedz 142,29 eiro. Daudziem no viņiem Ziemassvētku laiks būs jo īpaši skumjš – pie viņiem nebrauks ciemos radi, neviens nesūtīs atklātnes, arī dāvanu nebūs.

Sadarbībā ar 49 Latvijas labdarības organizācijām šogad vēlamies iepriecināt 5 207 vientuļos sirmgalvjus visā Latvijā, dāvinot svētku paciņu EUR 10,00 vērtībā.

No 10.decembra www.pieci.lv mājas lapā apmaiņā par 5 EUR ziedojumu varēs izvēlēties dziesmu, ko radio dīdžeji maratona laikā atskaņos Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā.

Noskaties TV klipu šeit.

Stāstus par Latvijas sirmgalvjiem klausieties šeit.

No 17. līdz 23. decembrim Rīgā, laukumā starp “Origo” un Dzelzceļa staciju pirmo reizi Baltijā  notieksunikāls, 144 stundu ilgs labdarības maratons “Dod pieci!”. Tā laikā tiek vākti līdzekļi Ziemassvētku dāvanām Latvijas vientuļajiem un maznodrošinātajiem senioriem.

Ja vēlaties pašu spēkiem sagatavot svētku paciņas, kadam Latvijas vientuļajam, trūcīgajam sirmgalvim, aicinām tās atgādāt uz Ziedot.lv, "Labdarības māju", Kr. Barona ielā 59/61, Rīgā, darba dienās no 9:00 līdz 18:00. Mēs tās nogādāsim sirmgalvjiem visā Latvijā!

Ļausim trūcīgiem un vientuļiem sirmgalvjiem justies piederīgiem un vajadzīgiem Ziemassvētkos!

Akcija notiek sadarbībā ar labdarības portālu Ziedot.lv, Latvijas Radio, VAS „Latvijas Dzelzceļu”, tirdzniecības centru „Origo”, Latvijas Televīzija un VAS „ Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”.

The Project is placed online on: 05.12.2014

Project completed 23.12.2015

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

It's also possible to make a donation by calling to the charity phone number 90067005*.

* Call charges 1.42 euros, including Lattelecom service charge per call 12.1%. If you can not donate calling from mobile phones, please contact your operator to find out whether your selected tariff allows you to make calls to phones charity. Unfortunately, the prepaid card users are not able to donate to charities by calling the phone.

Other topical projects

Palīdzība Inetai Arnoldei

Palīdzība dzīvniekiem

Cilvēkos ir spēks!

Klusais eņģelītis

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

8 746 132.02 €