Follow us Today has already donated 1,378.26 €

Atbalsts Kristapam Kaņukam (noslēgts 22.08.2011.)

Mērķis: rehabilitācija Latvijā.
Gadā nepieciešams: 630 lati.

Kristaps Kaņuks, dz.g. 1993, Kuldīga

Kristapam ir bērnu cerebrālā trieka ar smagu spastisku tetraparēzi no dzimšanas. Kristaps dzima priekšlaicīgās dzemdībās 27. grūtniecības nedēļā. Viņa svars bija 1200 grami un augums 38 cm. Ceturtajā dzīves dienā Kristapam iestājās klīniskā nāve, bet viņš ar ārstu palīdzību izdzīvoja.

Kristaps visu mūžu pārvietojas ratiņkrēslā, viņam ļoti gribētos visu darīt pašam, kļūt daudz patstāvīgākam, taču šobrīd vēl viņš to nespēj. Kristapam nav līdzsvara izjūtas, rokas un kājas ir vājas, tāpēc ir daudz jātrenējas.   Kristaps regulāri apmeklē skolu, Pelču speciālo internātpamatskolu. Sekmes mācībās ir apmierinošas. Zēns ir dzīvespriecīgs un komunikabls, neskatoties uz to, ka daudzas lietas viņam ir liegtas... Kristaps jau ilgāku laiku ir aizrāvies ar repa stila mūziku, un tagad pašam ļoti labi sanāk repot paša sacerētas dziesmas.

Veselības uzlabošanai  Kristapam nepieciešama regulāra ārstnieciskā vingrošana, kas nav valsts apmaksāta. Vingrošana zēnam būs nepieciešama visu mūžu. Kristapa mamma ir bezdarbniece un nespēj šo ārstniecisko pakalpojumu nodrošināt. Līdz šim Kristaps regulāri apmeklējot fizioterapijas nodarbības ir kļuvis dzīvespriecīgāks, ir mazinājusies spastika, uzlabojusies sīkā motorika. Kristapam vairs nesāp mugura un ceļi. Lai Kristaps varētu saņemt fizioterapiju gadā nepieciešami 630 lati. 

Kristapa mamma ir pateicīga ziedotājiem par jau sniegto palīdzību un cer uz atbalstu Kristapa veselības uzlabošanai arī turpmāk.

Projekts ievietots portālā: 10.05.2011., pēdējās izmaiņas 22.08.2011. 

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Help in Emergency Situations

Palīdzība Anitai Vallei

Help for Elderly People

Help Infants and Toddlers Grow!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 059 613.60 €