Seko mums Šodien saziedoti jau 155.00 €

Ziedot.lv paplašina palīdzību Ukrainas bēgļiem Latvijā

18.07.2022

Fonds Ziedot.lv ir saņēmis finansējumus no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda projekta "Divpusējās sadarbības fonds 2018. – 2025.gadam". kas ļaus turpmāk sniegt iespēju nodrošināt atbalstu Ukrainas bēgļiem līdzvērtīgi, kā to nodrošina Latvijas iedzīvotājiem.

Līdz šim Ziedot.lv no sabiedrības ziedojumiem sniedzis atbalstu Ukrainas bēgļiem jau 1,2 miljonu eiro apmērā. Palīdzēts gan ar siltu maltīti, gan ar atbalstu ārstniecības apmaksai, izdotas bilingvālās ābeces, gan izsniegtas dāvanu kartes aptiekās un pārtikas veikalos. Lai arī daudzas ukraiņu ģimenes Latvijā dzīvo jau kopš pavasara, neziņa par rītdienu ir palikusi. Bez pastāvīga un stabila darba, ienākumiem nevar plānot savu nākotni. Turklāt tuvojas rudens sezona, kas līdzi nesīs lielākas izmaksas par bērnu skolas gaitām, pārtiku, komunālajiem maksājumiem un ikdienas izdevumiem. Tam būs vajadzīgs mūsu sabiedrības atbalsts. Sākot no jūlija, Ziedot.lv interneta vietnē ir speciāla sadaļa ukraiņu valodā un pieteikuma anketa, lai Ukrainas kara bēgļi varētu pietiekties uz palīdzību ārstniecības, rehabilitācijas un medikamentu iegādei, kā arī saņemt konsultācijas un atbalstu ārkārtas situācijās - https://www.ziedot.lv/ukranskim-bzhencyam .

Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors (Kristian Ødegaard) stāsta par to, kā tika uzsākta sadarbība starp Latviju un Norvēģiju Ukrainas bēgļu atbalstam: “Sākoties Krievijas karam Ukrainā, mēs domājām, ko katrs varam darīt, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem. Zvērības, vardarbība, civiliedzīvotāju slepkavošana bija cēlonis tam, ka liels daudzums cilvēku bija spiesti pamest savas mājas. Bija skaidrs, ka palīdzības vajadzēs daudz, un iespējami ātri. Norvēģijas vēstniecība kopīgi ar Latvijas valsts iestādēm apzināja iespējas likt lietā EEZ un Norvēģijas grantus reaģējot uz kara bēgļu pieplūdumu Latvijā.  Tā uzrunājām Ziedot.lv, kam ir teju 20 gadu pieredze palīdzot grūtībās nonākušiem cilvēkiem, gan ar materiālo un morālo atbalstu, gan ar rehabilitācijas pakalpojumiem. Esmu dziļi pateicīgs Ziedot.lv un Rūtai Dimantai par milzīgo darbu, ko organizācija šobrīd dara un ir darījusi kopš kara sākuma – gan nogādājot militāro aprīkojumu un humanitāro palīdzību Ukrainā, gan palīdzot bēgļiem tepat Latvijā. Un esmu ļoti pateicīgs, ka Ziedot.lv ir apņēmusies 150 000 eiro finansējumu no EEZ un Norvēģijas grantu Divpusējā sadarbības fonda, likt lietā turpinot palīdzēt Ukrainas kara bēgļiem Latvijā. Paldies Latvijas Finanšu ministrijai un Ārlietu ministrijai par kopīgu atbalstu un lēmumu šajā jautājumā”.

Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta akcentē: “Kopš kara sākuma Ukrainā pagājušas vairāk nekā 140 dienas un Krievijas armija ir sagrāvusi ukraiņu dzīves, mājas un ģimenes. Visiem Ukrainas bērniem ir nolaupīta bērnība. Tēvi palikuši aizstāvēt dzimteni, bet māmiņas ar bērniem, mērojot tūkstošiem kilometrus, devušās bēgļu gaitās. Dzīve Latvijā ir jāsāk no nulles - pagaidu mājoklis, pagaidu darbs, pagaidu skola un draugi. Tam klāt nāk neziņa, kad varēs atgriezties Ukrainā, vai būs mājas, kur atgriezties. Mūsu sabiedrība ir parādījusi, ka tai rūp Eiropas drošība un Ukrainas nākotne. Pateicoties Finanšu ministrijai un Norvēģijas vēstniecībai, Ziedot.lv var paplašināt atbalstu Ukrainas bēgļu ģimenēm”.

“Mums ir jāpalīdz Ukrainai visos iespējamos veidos. Atbalsta sniegšana Krievijas uzsāktā brutālā un noziedzīgā kara bēgļiem Latvijā būs jānodrošina ilgtermiņā, tādēļ esam pateicīgi Norvēģijai, Islandei un Lihtenšteinai par operatīvu rīcību un iespēju ļoti ātrā tempā un bez birokrātiskiem ierobežojumiem nodrošināt šo atbalstu, izmantojot EEZ un Norvēģijas grantus, kā arī visai Ziedot.lv komandai par ātru un precīzu rīcību šo līdzekļu novirzīšanu efektīvākajā veidā Ukrainas cilvēku atbalstam Latvijā,” uzsver finanšu ministrs Jānis Reirs.

Līdz šim platformā Ziedot.lv ziedojumos Ukrainas atbalstam saņemti vairāk nekā 10 miljoni eiro, kas pārtapuši reālā un praktiskā palīdzībā gan Ukrainas aizstāvjiem, gan slimnīcām, gan civiliedzīvotājiem. Papildu sabiedrības ziedojumiem Ukrainas cilvēkiem, novērtējam atbalstu biedrībām un nevalstiskajām organizācijām, kuras ikdienā strādā, lai sniegtu nepieciešamo atbalstu.  Pašlaik Ziedot.lv platformā ir iespēja ziedot 13 dažādiem atbalsta mērķiem Ukrainas cilvēkiem, gan palīdzot atjaunot ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus sabombardētajās pilsētās, gan psiholoģisks atbalsts kara šausmu piedzīvotajām ukraiņiem, gan atbalstot Latvijas brīvprātīgos aizstāvjus, kas devušies uz Ukrainu palīdzēt, gan mājdzīvniekiem, kas zaudējuši mājas un kļuvuši par ielu dzīvniekiem. Palīdzēt Ukrainai iespējams Ziedot.lv interneta vietne ziedot.lv/ukrainai. Tāpat, iespējams sniegt Ukrainas bēgļiem trīskāršu atbalstu, jo katrs ziedojums portālā Ziedot.lv tiks trīskāršots no Eiropas Rekonstrukciju un Attīstības bankas ziedot.lv/bēgļiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

3 054 135.45 €