Seko mums Šodien saziedoti jau 6,889.65 €

Uz Ukrainu dodas Latvijas iedzīvotāju un LMT ziedota lokomotīve – pašgājējelektrostacija

08.03.2024

Pēc Latvijas šaursliežu dzelzceļa entuziastu iniciatīvas un ar Latvijas iedzīvotāju un LMT ziedojumu šonedēļ ceļā no Rīgas uz Hajvoronas pilsētu Ukrainā dosies šaursliežu lokomotīve – pašgājējelektrostacija. 

Iniciatīvas autori ir biedrība “Bānīša Draugu klubs”, kas kopā ar citiem Latvijas, Baltijas valstu un Ukrainas šaursliežu dzelzceļu entuziastiem un Ziedot.lv organizējuši palīdzību Ukrainai – Hajvoronas pilsētai un tās 78 kilometrus garajam šaursliežu dzelzceļam.

Šaursliežu lokomotīve kalpos kā ģenerators Hajvoronas pilsētas akūtajām vajadzībām, piemēram, bēgļu centriem un pilsētas slimnīcai nepieciešamības gadījumos. Bēgļu centros elektroapgāde nodrošina visu ikdienas sadzīvi, īpaši ēdiena pagatavošanu. Pilsētas slimnīca palīdz gan bēgļiem, gan pārējiem Hajvoronas iedzīvotājiem – tās noslodze ir augusi, tajā pašā laikā energoapgāde ar ģeneratoru rezervēta tikai kritiskiem gadījumiem. 

Anatolijs Kucevols, Ukrainas vēstnieks Latvijā, pateicas Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem par atbalstu: “Šodien ir ļoti simboliska un svarīga diena – šī lokomotīve ir kā tilts starp pagātni un nākotni, kas ved pāri realitātei. Šī lokomotīve dos iespēju nodrošināt elektrību tajā brīdī, kad tā būs nepieciešama, kas ir akūti svarīgi karadarbības momentos. Simboliski šis būs pirmais vilciens, kas kopš kara sākuma aizbrauks līdz Ukrainai. Es ceru, ka nākotnē Ukrainu un Latviju savienos dzelzceļš, apvienojot mūs Eiropā."

Latvijas un citu valstu iedzīvotāji platformā Ziedot.lv gada laikā saziedojuši daļu lokomotīvei nepieciešamās summas, atlikusī daļa – vairāk nekā 11 000 eiro – ir “LMT Retail & Logistics” ziedojums no klientu pārstrādei nodotajām viedierīcēm.

LMT Retail & Logistics” valdes priekšsēdētājs Rinalds Kalniņš uzsver: “Mēs, LMT, vienmēr esam uzskatījuši par savu atbildību līdz ar tehnoloģiju un inovāciju izaugsmi palīdzēt tiem, kam atbalsts ir nepieciešams visvairāk. Palīdzības sniegšana Ukrainai gan mums, gan mūsu klientiem ir pašsaprotama, jo Ukraina cīnās arī par mums. Galvenais mērķis ir palīdzēt pēc iespēja plašākam cilvēku lokam, un to šī lokomotīve spēs paveikt, nodrošinot elektrību Hajvoronas pilsētā tieši tur, kur tā būs visvairāk nepieciešama.”

Biedrības “Bānīša Draugu klubs” valdes priekšsēdētājs Dāvis Bušs kopā ar kolēģiem no Ukrainas vairāk nekā gadu strādājuši, lai pašgājējelektrostacija sasniegtu Hajvoronu. “Esam gandarīti, ka ar iedzīvotāju un LMT atbalstu mūsu ideja par vēsturiskas lokomotīves praktisku pielietojumu pāraugusi darbos. Jau pavisam drīz lokomotīve kalpos kā praktisks atbalsta rīks Hajvoronas iedzīvotājiem, bet pēc kara tā būs unikāls eksponāts šaursliežu dzelzceļa muzejā Ukrainā,” saka Dāvis Bušs.

Liels paldies ziedotājiem un atbalstītājiem! Kopā līdz uzvarai!

 

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 445 808.49 €