Seko mums Šodien saziedoti jau 24,106.58 €

Taromātos labdarībai saziedots vairāk nekā pusmiljons eiro

13.06.2024

Kopš 2023. gada sākuma Latvijas iedzīvotāji ar taromātu starpniecību labdarībai novirzījuši vairāk nekā 500 000 eiro no depozīta maksas par nodotajiem iepakojumiem. No tiem ziedošanas iniciatīvas “Ziedo savu depozītu” ietvaros 36% no kopsummas (182 261 eiro) novirzīti Ukrainas un Ukrainas bēgļu bērnu atbalstam, vēl 36% (180 092 eiro) ziedoti dzīvnieku patversmēm, bet 16% (82 309 eiro) ziedoti trūcīgiem senioriem. Savukārt smagi slimiem bērniem, kuriem ziedojumu taromātos var novirzīt kopš 2023.g. decembra, šobrīd saziedoti nepilni 5% no kopsummas jeb 24 313 eiro.

“Pirmais gads, kopš ir iespējams ziedot depozīta maksu, ir apgāzis mītu, ka Latvijas iedzīvotāji negrib vai nemāk šķirot. Turklāt tas ir parādījis divkāršo atbildību – mēs šķirojam atbildīgi un ar sirdi! Lielais finanšu apjoms, kas novirzīts sabiedrībai svarīgu problēmu risināšanai, ir izcils pierādījums tam. Mēs aicinām arī turpmāk nodoto depozīta iepakojumu atlīdzību novirzīt visai sabiedrībai svarīgu mērķu risināšanai! Pateicamies par izcilu sadarbību depozīta sistēmas operatoram, kas iniciējuši šādu atbildīgu ziedošanu!” komentē Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta

Taromātos noziedotie līdzekļi ar Ziedot.lv starpniecību snieguši palīdzību vairākiem simtiem grūtībās nonākušo. 2023. gadā vislielākā summa tikusi ziedota dzīvnieku patversmēm. Tādējādi palīdzība sniegta 2410 dzīvniekiem, kuri mitinās sešās dažādās Latvijas patversmēs. Par pērn saziedotajiem līdzekļiem atbalsts tāpat sniegts 604 Latvijas senioriem, apmaksājot dažādu ikdienas preču iegādi un medicīniskos pakalpojumus. Iedzīvotāji izjutuši lielu atbildību palīdzēt arī Ukrainas bēgļiem, ziedojot bēgļu bērnu vajadzībām – 2023. gada ziedojumi atbalstījuši 633 bērnu gaitas Latvijā.

“Depozīta sistēma ir spējusi ne vien uzlabot apkārtējās vides tīrību, bet arī kalpojusi par pieejamu un ērtu platformu iedzīvotājiem, lai ziedotu naudu labdarībai. Mūsu novērojumi liecina, ka gada laikā sistēmas lietotāji ziedo vidēji 1% no atgūtās depozīta maksas. Tas nozīmē, ka depozīta maksa tiek ziedota par katru simto iepakojumu, taču uz kopējā sistēmā nodoto iepakojumu fona gada laikā labdarībai iespējams novirzīt ievērojamus līdzekļus. Vēlos pateikties visiem depozīta sistēmas lietotājiem, kuri izvēlas izdarīt divus labus darbus vienlaikus – nodot tukšos dzērienu iepakojumus pārstrādei un depozīta maksu ziedot labdarībai. Paldies arī mūsu uzticamajam partnerim Ziedot.lv, kurš rūpīgi sadala saziedotos līdzekļus, lai palīdzētu pēc iespējas vairāk grūtībās nonākušajiem,” saka SIA Depozīta Iepakojuma Operators valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Atskaite par ziedošanas iniciatīvas “Ziedo savu depozītu” 2023. gada ziedojumu izlietojumu ir pieejama: Šeit

Turpināsim rūpēties par dabu un mūsu līdzcilvēkiem!

 

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 461 042.29 €