Seko mums Šodien saziedoti jau 285.00 €

Par ziedojumiem Ukrainai sniegta palīdzība jau 1 miljona apmērā!

02.03.2022

Kopš ceturtdienas rīta, Latvijas iedzīvotāji ziedot.lv/ukrainai saziedojuši vairāk kā 3,7 miljonus eiro. Ziedot.lv no iedzīvotāju un uzņēmumu ziedojumiem Ukrainai sniedzis palīdzību teju miljons eiro apmērā.

Ziedojumi tiek lietoti, lai atbalstītu gan civiliedzīvotājus, gan Ukrainas armiju un Nacionālo gvardi:

  • 243 888,46 eiro apmērā nodota palīdzība ar medicīnas, pirmās palīdzības medicīnas precēm, termokameras termobinokļi un nakts redzamības aprīkojumu. Saņēmējs – Ukrainas nacionāla gvarde;
  • Nosūtītas 500 tonnas dīzeļdegvielas Ukrainas armijai;
  • 42 290,01 eiro apmērā nosūtītas dažādas nepieciešamās preces civiliedzīvotājiem Ukrainā;
  • Ukrainas iedzīvotāju nogādāšanai no Polijas robežas uz Latviju izlietoti 14 068.28 eiro (degviela, vinjetes u.c)
  • Iegādāti uzņemšanas komplekti, lai palīdzētu Ukrainas bēgļiem uz vietas Latvijā (Ziedot.lv bēgļu palīdzības centrā), galvenokārt dāvanu kartes pārtikas veikalos, medicīnas preces, sadzīves preces – 15 000 eiro. Pirmās pārtika veikalu dāvanu kartes jau izsniegtas.

Ziedojumi jau tiek izmantoti praktiskās palīdzības sniegšanai. Galvenie izaicinājumi ir palīdzības nodošana Ukrainas teritorijā, jo nav izveidots humanitārais koridors, lai nogādātu palīdzību valsts iekšienē. Savukārt pierobežā palīdzība pašlaik nav nepieciešama, jo to nodrošina tuvākās pierobežas valstis. Palīdzības nodošana tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un iniciatīvu Uzņēmēji mieram, kā arī vietējām labdarības organizācijām.

Uzņēmēji ziedojuši arī praktisko palīdzību, piemēram, loģistikas centra telpas, pārtiku, medikamentu utt. Par ziedojumiem tiek iegādātas preces, kuras nevar saņemt kā ziedojumus.

Izvērtējot situāciju, gribam vērst uzmanību, ka palīdzība Ukrainai būs nepieciešama ilgstoši, īpaši lielā apjomā pēc karadarbības beigām infrastruktūras atjaunošanā, medicīniskajai palīdzībai un daudzām citām lietām.

Aicinām gan privātpersonas, gan uzņēmumus turpināt atbalstīt Ukrainu un ziedot portālā Ziedot.lv: www.ziedot.lv/ukrainai.

Atgādinām, ka darbu sākusi platforma https://www.ukraine-latvia.com/, kur cilvēki no Ukrainas var iegūt informāciju par atbalstu Latvijā. 

Ziedot Ukrainas armijai iespējams šeit: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi 

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

9 672 270.08 €