Seko mums Šodien saziedoti jau 19,677.58 €

Latvijas ziedotāji Čerņihivas apgabala skolēniem nosūta 672 datorus mācībām

11.06.2024

2024.gada 31.janvārī Latviju apmeklēja Ukrainas pirmā lēdija Olena Zeļenska. Ierodoties Latvijā, viņa aicināja iestāties par Krievijas pilna mēroga iebrukumā cietušajiem Ukrainas bērniem. Īpaši par tiem, kuri palikuši Ukrainā, jo viņu vecāki cīnās par savas valsts un tautas pastāvēšanu.

Atsaucoties Ukrainas lūgumam, labdarības organizācija Ziedot.lv un Ukrainas vēstniecība Latvijā uzsāka palīdzības programmu, lai sagādātu Čerņihivas apgabala skolēniem portatīvos datorus, lai viņi varētu mācīties arī attālināti brīžos, kad uz ielas iziet nav droši.

Palīdzības programmas ietvaros līdz šim brīdim tika saziedoti līdzekļi 249 251 eiro apmērā, lai iegādātos 672 jaunus portatīvos datorus un klaviatūru uzlīmes ukraiņu valodā.  Labdarības akcija turpinās un aicinām ziedot ziedot.lv/datori.

Pirmajiem ziedotājiem Draugiem Group uzņēmumam DeskTime, Accenture Latvia, Kurekss, Stiga RM un Tet pievienojās vēl 125 ziedotāji – Latvijas uzņēmumi un iedzīvotāji, kuriem rūp Ukrainas bērnu nākotne!

Tet galvenais izpilddirektors Uldis Tatarčuks: “Jau kopš pirmajām Krievijas uzsāktā kara dienām Ukrainā izmantojam katru iespēju atbalstīt Ukrainu un nedomājam apstāties. Mūsu Datu centra kolēģi sniedz nemitīgu atbalstu Ukrainas uzņēmējiem, nodrošinot drošu datu glabāšanu, tā ļaujot turpināties biznesiem. Esam arī ziedojuši humanitāriem mērķiem un tagad, “Datoru koalīcijas” ietvaros, dāvinām Čerņihivas reģionam vairāk nekā 1500 kg smagu datortehnikas kravu, tai skaitā vairākus simtus datorus un citas iekārtas, kas šodien dodas ceļā uz Ukrainu. Domājam arī par savu dalību auto konvojā, lai papildinātu līdzšinējo atbalstu arī ar automašīnu nodošanu ukraiņu rokās. Katra atbalsta iniciatīva, katra pieliktā roka un sniegtā palīdzība ir nozīmīga kopējam mērķim – kara pārtraukšanai un Ukrainas neatkarības saglabāšanai”.

Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols: “Pilna mēroga Krievijas uzbrukums Ukrainā ietekmē izglītības iegūšanu, jo tūkstošiem bērnu nevar apmeklēt skolu un ir spiesti mācīties bumbu patvertnēs. Lai nodrošinātu Ukrainas skolēniem nepārtrauktu mācību procesu, šajā mācību gadā vien Čerņihivas apgabalā ar portatīvajiem datoriem nepieciešams nodrošināt vairāk nekā 1000 skolotāju un 13 000 bērnu.

Atsaucoties Ukrainas lūgumam, Ukrainas vēstniecība Latvijā, Olenas Zeļenskas fonds un Ziedot.lv uzsāka labdarības kampaņu, lai savāktu līdzekļus 4000 portatīvo datoru iegādei Čerņihivas apgabala skolēniem.

Pateicoties dāsniem ziedojumiem no Latvijas uzņēmumiem un iedzīvotājiem, šodien tiek nosūtīti pirmie 672 portatīvie datori, kas nodrošinās iespēju iegūt izglītību. Ukrainas bērnu nākotnei ir ļoti svarīgs arī turpmākais atbalsts no mūsu draugiem Latvijā”.

Labdarības kampaņa turpināsies, ikviens aicināts atbalstīt ar naudas ziedojumu labdarības interneta vietnē ziedot.lv/datori. Tāpat aicinām uzņēmumus, kas maina savu datortehniku uz jaunāku, ziedot lietotos datorus.

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 456 613.29 €