Seko mums Šodien saziedoti jau 6,888.00 €

Latvijas spēļu izstrādātāji aicina palīdzēt Latvijas bērniem

28.07.2014

No 28. jūnija līdz 3. augustam draugiem.lv tiešsaistes spēlē „Okeānija” notiks jauna Ziedot.lv labdarības akcija „Spēļu stūrītis”. Akcijas mērķis ir nodoršināt Latvijas mazturīgos un sociālā riska grupas bērnus ar aizraujošām un attīstošām galda spēlēm. Projekta inciatori ir galda spēļu izplatītājs Brain Games, spēļu izstrādes studija „Next Level” un sociālais tīkls draugiem.lv.

Pašvaldību sociālie statistikas dati liecina, ka Latvijā sociālā riska ģimenēs uzturas aptuveni 20 000 bērnu, kamēr gandrīz 20% Latvijas bērnu ir piešķirts trūcīgas personas statuss. Šie bērni bieži negūst pilnvērtīgu audzināšanu, tāpēc viņiem ir grūtāk apgūt sociālās saskarsmes prasmes. Pieredze rāda, ka šo prasmju trūkums būtiski samazina iespēju, ka šie bērni veiksmīgi integrēsies sabiedrībā un veidos ekonomiski stabilas un labvēlīgas ģimenes.

Apkopojot savu pieredzi, projekta iniciatori secināja, ka galda spēles var kļūt par efektīgu palīglīdzekli šīs sāpīgās problēmas risināšanā. Šo uzskatu apstiprina gan starptautiski pētījumi, gan vietējo sociālo darbinieku pieredze, kas liecina, ka galda spēles stimulē bērnu sociālās spējas, māca sadarboties, attīsta loģiku un dod iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Mūsu pieredze darbā ar bērniem, kuri agrīnajā bērnībā bieži piedzīvojuši traumatiskas situācijas rāda, cik svarīga ir spēle bērnu attīstībai. Spēle ir dabiska saziņas forma bērniem un pieaugušajiem, tā ļauj veidot veiksmīgas un uzticības pilnas attiecības, piedzīvot patiesas un prieka pilnas saskarsmes mirkļus. Tādēļ esam pateicīgi akcijas iniciatoriem un ikvienam tās dalībniekam par atbalstu SOS ģimenēs augošajiem bērniem.” stāsta Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja.

Projekta inciatoru uzstādītais mērķis ir nodrošināt to, lai Latvijas maznodrošinātajiem bērniem un bērniem no sociālā riska ģimenēm Latvijā būtu iespēja bez maksas spēlēt galda spēles. Papildus ziedojumu akcijai projekta iniciatori šī gada rudenī plāno rīkot izglītojošu semināru sociālo organizāciju pārstāvjiem, kurā dalīties ar pieredzi veiksmīgai galda spēļu un rotaļu integrēšanai darbā ar bērniem.

Kā stāsta ziedot.lv komunikācijas daļas vadītāja Ilze Ošāne: “Galda spēles katrā sociālajā centrā ir liela vērtība. Centriem nav finansējuma tās iegādāties, un saziedotajām spēlēm bieži trūkst kādu spēļu detaļu. Spēles ir ilglaicīgs ieguldījums, jo tās spēlēt var atkal un atkal gan izmantojot norādītos spēļu noteikumus, gan arī bērniem radoši izmantojot spēles, radot pašiem savus noteikumus.”

SIA Next Level un portāls draugiem.lv projektam „Spēļu stūrītis” ziedos 50% no akcijas periodā (28.jūlija – 3. augustam) gūtās peļņas spēlē “Okeānija”.  Katrs spēlētājs, kas veiks vismaz vienu maksājumu akcijas ietvaros, saņems arī īpašu dekoru spēlē. Par saziedoto naudu tiks iegādātas galda spēles ar 50% atlaidi, kuras pēc tam tiks nogādātas reģionālajiem sociālajiem centriem, “Štābiņiem”, SOS bērnu ciematu audžuģimenēm un citām organizācijām, kas atbalsta mazturīgos un sociāla riska grupas bērnus.

Lai atbalstītu projektu “Spēļu stūrītis”, ikviens var doties uz portāla draugiem.lv aplikāciju sadaļu, atvērt spēli “Okeānija” un ziedot, iegādājoties spēles supernaudu – rubīnus. Akcija būs spēkā no 28. jūlija līdz 3. augustam.

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

9 853 389.00 €