Seko mums Šodien saziedoti jau 230.00 €

Cilvēkstāsts: Liepājnieces Venitas cīņa par dzīvību

26.04.2022

Onkoloģijas pacientiem izredzes izdzīvot Latvijā ir mazākas nekā citviet Eiropā. Seši tūkstoši mūsu iedzīvotāju ik gadu zaudē cīņu ar vēzi. Finansējums vēža ārstēšanai nav pieteikams, un pirms gandrīz gada izstrādātais jaunais onkoloģijas plāns iestrēdzis Ministru kabinetā. Daļai onkoloģijas pacientu Latvijā neatliek nekas cits, kā vērsties pie labdarības organizācijām. Var rakstīt arī individuālo kompensāciju pieteikumus valstij, taču lielākā daļa saņem atteikumus. 

Liepājniece Venita Elere ir viena no 15 onkoloģijas pacientiem, kas vērsusies pie Ziedot.lv, lai lūgtu līdzcilvēkus ziedojumus, savas dzīvības glābšanai. Venita 25 gadus strādāja par bērnu garīgās veselības aprūpes māsu, līdz viņai atklāja ļaundabīgu limfmezglu slimību – Hodžkina limfomu. No tās dienas pagājuši četri gadi, kuru laikā pārdzīvots daudz. “Manā ārstēšanās procesā ir bijušas dažādas terapijas, sākot ar ķīmijterapijas diviem veidiem, tad ir staru terapija. Tad es atgriezos darbā, piecus mēnešus strādāju. PET pārbaude ar cerību, un tās cerības visas sabruka, jo atkal maziņš veidojumiņš citā vietā,” pastāstīja Venita. 

Šobrīd ārstu konsīlijs Venitai nozīmējis Pembrolizumab terapiju, kurš šobrīd ir vienīgais iespējamais efektīvais ārstēšanas veids. Šī terapija Venitas gadījumā atbilst Eiropas zāļu aģentūras rekomendācijām, kā arī ir iekļauta gan Eiropas, gan Amerikas Savienoto Valstu Hodžkina limfomas ārstēšanas vadlīnijās. Taču Nacionālais veselības dienests kompensāciju ir atteicis. Venitas vienīgā cerība ir līdzcilvēku ziedojumi. Atbalstīt Venitu iespējams šeit. 

#CilvēkStāsts #AtbalstsOnkoloģijasPacientiem #Vēzis #Onkoloģija #NVOfonds2022 #PilsoniskaisPavadonis

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 571 438.98 €