Seko mums Šodien saziedoti jau 2,448.00 €

AS "Latvenergo" projektu konkursā atbalstu saņēma 10 biedrības un nodibinājumi

29.07.2022

Konkursa rezultātā AS “Latvenergo” ziedojums sociālajai jomai 60 000 eiro apmērā sadalīts 10 biedrībām un nodibinājumiem no visas Latvijas. Kopumā konkursā tika saņemti 27 pieteikumi par summu 162 tūkstoši eiro. Pieprasījums norāda lielo aktualitāti sociālā atbalsta sniegšanā Latvijā.

Pamatojoties uz AS „Latvenergo” un Ziedot.lv noslēgto Dāvinājuma līgumu, Ziedot.lv jau piekto reizi izsludina AS “Latvenergo” projektu konkursus Latvijas biedrībām un nodibinājumiem dažādu projektu īstenošanai. Šogad pieejamais finansējums bija 60 000 eiro bērnu un pieaugušo ar īpašām vajadzībām projektiem.

Lai AS “Latvenergo” ziedojumu sadale būtu maksimāli godīga un caurskatāma, par projektu atbalstu lēma ekspertu komisija no Veselības ministrijas, Labklājības ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, AS “Latvenergo” un Ziedot.lv. Ekspertu komisija koleģiāli pieņēma lēmumu finansējuma piešķiršanai 10 biedrībām un nodibinājumiem, kas dos iespēju 627 bērniem un pieaugušajiem ar īpašām vajadzībām saņemt atbalstu visā Latvijā:

  • Biedrība “TEPAT un KOPĀ” iegādāsies interaktīvo grīdu, lai 50 bērniem un jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem no Ikšķiles un Ogres novada būtu iespēja integrēties kolektīvā caur spēlēm un atraktīvu līdzdarbošanos. Saņemtais finansējums: 5694,62 eiro.
  • Ģimeņu un bērnu attīstības centrs “Brīnumiņš” iegādāsies aprīkojumu un speciālās rotaļlietas, lai iekārtotu centrā pieskatīšanas telpu, ko izmantos Kurzemes novada 50 bērni ar īpašām vajadzībām, kas apmeklē ģimeņu un bērnu attīstības centru “Brīnumiņš”, kamēr vecākiem tiek vadītas grupu nodarbības. Saņemtais finansējums: 5497,54 eiro.
  • Biedrība "Autisma atbalsta punkts Rēzeknē" nodrošinās dažādu speciālistu konsultācijas 40 bērniem ar īpašām vajadzībām (primāri ar autiskā spektra traucējumiem) un to vecākiem no Ilūkstes, Jēkabpils, Ludzas, Preiļu, Kārsavas, Rēzeknes un Viļānu novadiem. Saņemtais finansējums: 7813,84 eiro.
  • Biedrības "Ģimeņu centrs TuTi” 27 speciālisti turpinās attīstīt kompleksus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus lauku iedzīvotājiem no Vidzemes. Saņemtais finansējums ļaus uzlabot sniegtā pakalpojuma kvalitāti - 60 bērniem un pieaugušajiem ar īpašām vajadzībām individuālas un grupu nodarbības, iegādāties nodarbībām nepieciešamo aprīkojumu, materiālus, mēbeles, gaismas/ūdens galdu. Saņemtais finansējums: 6740 eiro.
  • Nodibinājums ''Zantes ģimenes atbalsta centrs'' sniegs atbalstu 100 bērniem ar īpašām vajadzībām, kuri uzturas "Zantes ģimenes atbalsta centrā", kā arī audžuģimeņu vai aizbildņu aizgādībā esošiem bērniem - smilšu terapijas nodarbībās, klīniskā psihologa konsultācijas un izbraucienu uz Mini ZOO. Saņemtais finansējums: 2175 eiro.
  • Biedrība "Pīlādzītis klubs" iegādāsies 4 Barboleta līdzsvara platformas un apmācīs divus pedagogus, lai 60 bērniem ar īpašām vajadzībām no Krāslavas novada sniegtu attīstošās nodarbības. Saņemtais finansējums: 5336 eiro.
  • Biedrība “NEPALIEC VIENS” apmācīs jaunus speciālistus, kas strādās ar 20 bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem no visas Latvijas. Saņemtais finansējums: 9950 eiro.
  • Nodibinājums “Fonds Nāc līdzās!” organizēs ikgadējo Ziemassvētku labdarības koncertu, kas dos būtisku atbalstu 137 personām ar īpašām vajadzībām no visas Latvijas. Talantīgi cilvēki ar īpašām vajadzībām dziedās, muzicēs, spēlēs mūzikas instrumentus un baudīs pilnvērtīgu uzstāšanos uz skatuves. Saņemtais finansējums: 10 000 eiro.
  • Biedrība “Socintegra” izveidos taustāmo objektu izstādi 50 neredzīgajiem cilvēkiem. Tiks izveidoti 30 audioieraksti ar Rīgas arhitektūras objektu aprakstu un vadītas nodarbības neredzīgiem cilvēkiem. Saņemtais finansējums: 5220 eiro.
  • Nodibinājums “HOSPISS LV” iegādāsies āra telti, lai nodrošinātu 60 paliatīvās aprūpes pacientiem āra pasākumus. Saņemtais finansējums: 1573 eiro.

Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta stāsta: “Ļoti novērtējam uzņēmuma AS “Latvenergo” atbalstu bērniem un pieaugušajiem ar īpašām vajadzībām. Ziedojuma izlietojums dos iespēju sociāli jūtīgo grupu pārstāvjiem gan saņemt attīstošās nodarbības, gan apmācīt speciālistus, gan iegādāties speciālu aprīkojumu.”

AS “Latvenergo” īsteno nozīmīgus sociālās jomas projektu konkursus. Pagājušā gada nogalē 3 organizācijas saņēma atbalstu saules paneļu uzstādīšanai, lai samazinātu administratīvos izdevumus, šogad 6 biedrības un nodibinājumi saņēma finansējumu, lai īstenotu vasaras nometnes Ukrainas kara bēgļu bērniem.

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

7 524 236.66 €