Seko mums Šodien saziedoti jau 6,319.70 €

Aicina ceļot atbildīgi un dzēst “CO2 pēdas” nospiedumu!

20.04.2023

“CO2 pēda” ir kopējā oglekļa dioksīda emisijas mērs, ko tieši un netieši izraisa cilvēku darbība. CO2 pēdas nospieduma aprēķināšana ir vienkāršs veids, kā precīzi parādīt, ka sabiedrības dzīvesveids izraisa oglekļa emisiju un atstāj negatīvu ietekmi uz vidi, klimatu un planētu.

CO2 pēdu var aprēķināt jebkurai precei, pakalpojumam, organizācijai, bet to var rēķināt arī avio lidojumiem. Lidošana būtiski ietekmē vidi un klimatu. Pat viens lidojums var ievērojami palielināt viena cilvēka radīto CO2 pēdas nospiedumu! Piemēram, lidojot Rīga – Minhene – Rīga, mēs radam vismaz 200 kg CO2. Savukārt, trīs cilvēku ģimenei, dodoties atpūtā uz Tenerifi vai Dubaiju, tiek radītas jau divas tonnas CO2. Ja aviobiļetē nav norādīts oglekļa dioksīda emisijas apjoms, tad aprēķiniem var lietot IATA - IATA CO2 Connect Calculator

Pasaulē šobrīd aktīvi tiek strādāts, lai samazinātu CO2 pēdas nospiedumu, lai vide būtu tīrāka un CO2 pēdas nospiedums - mazāks. Viens no efektīvākajiem CO2 pēdas nospieduma dzēšanas veidiem ir koku stādīšana. Turklāt, koku stādīšana nevis izcirtumos vai vietās, kur jau tas iepriekš audzis, bet no jauna radot jaunas mežaudzes.

SIA “Rīgas meži” speciālistu aprēķini liecina, ka iestādot desmit kokus un mežaudzi rūpīgi apsaimniekojot 50 gadus, tiek dzēsta viena tonna oglekļa emisijas, kas līdzvērtīgs vienam avio lidojumam uz siltajām zemēm.

Aicinām ceļot atbildīgi un ziedot portālā Ziedot.lv – ziedot.lv/co2peda! Sadarbībā ar nodibinājumu “Rīgas mežu fonds” par šiem līdzekļiem tiks iegādāti un iestādīti koki vietās, kurās līdz šim tie nav auguši, tādējādi kompensējot avio lidojumu radīto CO2 pēdu.

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 951 254.30 €