Follow us Today has already donated 340.00 €

Mobilā medicīniskā palīdzība

Mobilitāte kara apstākļos ir viena no svarīgākajām komponentēm. Ne tikai militārā, bet arī civilā infrastruktūra ir pakļauta gaisa triecieniem no okupantu puses Ukrainā. Mērķtiecīgi tiek iznīcinātas medicīniskās iestādes, tiek padarīts apgrūtināts vai neiespējams ārstējošā personāla darbs. Mobilie medicīniskie risinājumi, kā rāda pieredze, ir labākais risinājums teritorijās, kuras ir deokupētas vai atrodas tuvu frontes zonai.
2023. gadā "Ganta Fonds" ir radījis divus lielizmēra mobilos risinājumus - mobilo stomatoloģiju, karavīru mutes veselības uzlabošanai, uz smagās automašīnas Volvo FL bāzes un izlūkošanas vadības centru uz smagās automašīnas ZIL 131 auto bāzes. Kā pieredze rāda, tad šāda veida mobilie risinājumi ir augsti pieprasīti un efektīvi. Ņemot vērā fonda pieredzi un iestrādnes, 2024. gadā paredzēts radīt trīs dažādas ārstnieciskās mobilās tehnikas vienības:

  • Mobilā stomatoloģija NR2 un NR3 -karavīru mutes veselības uzlabošanai. Ukrainas armijā ir milzīgs skaits karavīru ar bojātiem zobiem - līdz pat 95% no visiem mobilizētajiem saskaras ar kariesa problēmām.
  • Mobilā poliklīnika - ietverot plaša klāsta diagnosticējošo medicīnas aparatūru, rūpēsies par deokupēto un piefrontes teritoriju civiliedzīvotāju veselības monitoringu, diagnostiku un ārstēšanu.

Rajonos, kuros notikusi intensīva karadarbība, sagrauts ir viss. Valda antisanitāri apstākļi, nav pieejama elektroenerģija un jebkāda veida infrastruktūra ir sagrauta. Šādos apstākļos nav iespējams sniegt kvalitatīvu medicīnisko atbalstu atbrīvoto teritoriju civiliedzīvotājiem. Poliklīnika ''māja uz riteņiem" atvieglotu darbu medicīnas personālam, kā arī pavērtu plašākas iespējas pacientu ārstēšanā.

Šāda veida projekti Latvijas apstākļiem ir unikāli ar augstu efektivitāti un pievienoto vērtību. Ilgais ekspluatācijas laiks - minimums 5 gadi, padara jēgpilnu katru ieguldīto centu projektā. Sniedzot ilgtermiņa atbalstu sagrautajai Ukrainas veselības sistēmai zonas, kuras ir skārusi nesenā karadarbība.

Projektu īsteno Ganta fonds.

The Project is placed online on: 21.12.2023

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

For Oncology Patients

For the Hopes of Little Hearts

Palīdzība Nataļjai Tretjakovai

Help for Ukrainians with leg amputations

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 740 346.94 €