Follow us Today has already donated 340.00 €

Help for Ukrainians with leg amputations

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā desmitiem tūkstoši ukraiņi guvuši kāju amputācijas un smagas traumas zem ceļa līmeņa. Tam par iemeslu ir kājnieku mīnas, eksplozijas un avārijas. Karavīri cietuši frontē, stājoties pretī iebrucējiem, bet civiliedzīvotāji uzbrukumos cietuši savā mājās, skolās vai slimnīcās.

Kāju amputācija ir smaga, dzīvi būtiski ietekmējoša trauma ar dziļām fiziskām un psiholoģiskām sekām, kuru pārvarēšana ir sarežģīts, individuāls un ilgs process. Aicinām Latvijas sabiedrību un uzņēmumus iesaistīties 2000 brīvroku kruķu iWalk 3.0 dāvinājumā Ukrainas karā smagi ievainotajiem karavīriem un civiliedzīvotājiem. Dāvinājums ļautu dažu dienu laikā uzlabot vairāku tūkstošu karā cietušo cilvēku dzīves.

Brīvroku kruķi sniedz iespēju cietušajam praktiski tūlītēji (pēc operācijas vai citas ārstēšanas) atgūt spēju komfortabli staigāt, kāpt pa kāpnēm, strādāt, nodrošinot neatkarību un zināmu “normalitāti” – spēju bez ratiņkrēsla vai tradicionāliem kruķiem iesaistīties ikdienas aktivitātēs un netikt izolētam no sabiedrības. Tā kā pastāvīgās protēzes nav iespējams pielietot agrīnā periodā pēc traumas, brīvroku kruķu lietošana nodrošina psiholoģiski labvēlīgu fonu rehabilitācijai, uztur kāju muskuļus un locītavas funkcionālā stāvoklī, kalpo kā adaptācija, lai pierastu staigāt ar mākslīgu zaudētās apakšējās ekstremitātes aizstājēju. Arī pastāvīgās protēzes piemērošanas periodā (līdz pat vienam gadam) un lietošanas periodā (protēzi ne vienmēr var nēsāt visu dienu), iWalk kalpo kā rezerves pārvietošanās palīglīdzeklis. Turklāt šos kruķus ir iespējams nodot lietošanai citam cilvēkam, ja pašreizējam lietotājam tas vairs nav vajadzīgs – brīvroku kruķis ir neskaitāmas reizes individuāli piemērojams ikvienam.

Viena brīvroku kruķa izmaksas 169,40 eiro.

Palīdzēsim ukraiņiem spert soli tuvāk personiskajai un valsts brīvībai!

The Project is placed online on: 11.03.2024

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Help in Emergency Situations

Palīdzība Sabīne Strode

For the Hopes of Little Hearts

UAVs for Ukrainian Armed Forces

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 740 346.94 €