Follow us Today has already donated 162.00 €

Zobu feja

Kad bērnības maģiskais zobu fejas gaidīšanas laiks ir pārdzīvots, tad pieaugušo vecumā var nākties saskarties ar problēmām zobu veselības jomā, īpaši cilvēkiem ar psihiskās veselības traucējumiem un smagu garīgu atpalicību. Tad ir beidzies valsts labvēlības periods, kad zobārstniecība bija valsts apmaksāta. Cilvēkiem ar invaliditāti atlaižu zobārsta pakalpojumiem nav, bet tie pat ir dārgāki nekā citiem. Zobu labošana šādos gadījumos ir iespējama tikai vispārējā narkozē, jo cilvēki ar psihiskām saslimšanām vai garīga rakstura traucējumiem nesadarbojas ar ārstu, nesaprot ārsta komandas, un nav gatavi pat atvērt muti, nemaz nerunājot par zobu labošanu vai raušanu. Izmaksas tikai par narkozi vien ir sākot no 200 eiro stundā, un nereti vajadzīgas vismaz 2 stundas.

Bieži šiem cilvēkiem ir slikts zobu stāvoklis, jo viņi neapzinās nepieciešamību tos regulāri tīrīt, nespēj to izdarīt kvalitatīvi un neļauj to darīt saviem aprūpētājiem. Līdz ar to zobi biežāk un ātrāk bojājas, un kopumā zobu stāvoklis ir sliktāks. Jāņem vērā, ka viņi nespēj pateikt, ka zobs sāp, līdz ar to zobu un smaganu iekaisumi var palikt nepamanīti un radīt lielākas veselības problēmas. Tādēļ vizīte pie zobārsta ir ļoti svarīga, un tad pilnā narkozē var tikt salaboti vai izrauti vairāki zobi. Rēķins par vienu šādu vizīti var sastādīt līdz pat 1000 eiro. Daudzas ģimenes nespēj apmaksāt šādus rēķinus, tādēļ viņiem nepieciešama palīdzība.

The Project is placed online on: 25.08.2022

Project completed 01.01.2023

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Completed projects:

Other topical projects

Palīdzība Valdai Tračumai

Twitter Convoy for Ukraine

Recurrent Help for Jeļena Bolševica

Help for Elderly People

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

412 000.35 €