Follow us Today has already donated 170.00 €

Palīdzība tēlniecei pēc ugunsgrēka

Sirsnīgs paldies par ziedojumiem. Ziedojumu piesaiste ir noslēgta.

Pirmdien, 27. janvāra dienas vidū ugunsnelaime piemeklēja Latvijas tēlniecības vecmeistares Ēvī Upenieces māju Baltezerā, Ādažu novadā. Māja, kura savulaik pašu rokām celta, nodega nepilnas stundas laikā. Ugunsgrēks izcēlās otrajā stāvā un nopostīja māju līdz pat pamatiem. Māksliniece paspēja pamest māju pēdējā brīdī. Sadega visi dokumenti un iedzīve, kā arī iesāktie un pabeigtie darbi, kā arī sirdij dārgi darbi, kas saistīti ar dēla piemiņu. Pēc nelaimes viņai palika tikai drēbes, kas mugurā. Pagaidām Ēvī ar abiem suņiem apmetusies pie kaimiņiem.  

Ēvī Upeniece ir dzimusi Rīgā, beigusi Rīgas pilsētas 2. ģimnāziju. Mācījusies daiļamatniecības vidusskolā, beigusi tēlniecības nodaļā Valsts Mākslas Akadēmijā. Ēvī Upeniece ir darbojusies visos tēlniecības žanros un īpaši ir pievērsusies stājtēlniecībai un dekoratīvajai tēlniecībai. Tēlniece ir viena no 20.gadsimta otrās puses tēlniecības meistarēm un sava laika jauno mākslas ideju paudējām. Savus darbus eksponējusi arī ārpus Latvijas robežām.  Darbi atrodas Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja izstāžu zāles "Arsenāls", Tretjakova galerijā, kā arī citos Krievijas un ārzemju muzejos, kā arī privātās kolekcijās.

Ugunsgrēks nav laupījis sirmās mākslinieces enerģiju un iedvesmu, viņai ir jāstrādā. Piemājas teritorijā ir darbnīcas, materiāli. Ēvī kundze apņēmības pilna gatavojas savai 90 gadu jubilejas izstādei, kas 2015. gada 15. augustā notiks Rīgas Mākslas telpā.

Ēvī ir 88 gadi, viņas vīrs un dēls ir miruši, viņai nav radinieku, un pagaidām par viņu rūpējas tuvākie kaimiņi. Kundzei nepieciešama palīdzība jaunas mājvietas būvniecībai vai gatava namiņa iegādei, lai būtu savā ierastajā radošajā vidē un darītu savu sirdsdarbu.

Palīdzēsim tēlniecības vecmeistarei atgūt mājas! 

TV sižetu par palīdzību tēlniecei skatiet LNT raidījumā "Degpunktā", 4. februārī, plkst. 20:35 un raidījumā Kriminal+ plkst.  22:25 kanālā TV 5.  

Ziedot iespējams zvanot uz labdarības tālruni 9 000 63 85* (maksa par zvanu 1,42 eiro).

* Lattelecom apkalpošanas maksa par katru zvanu ir 12,1%, rēķinu saņem Ziedot.lv. Ja Jums neizdodas noziedot zvanot no mobilajiem tālruņiem, lūgums sazināties ar savu operatoru, lai noskaidrotu vai jūsu izvēlētais tarifs ļauj veikt  zvanus uz labdarības tālruņiem. Diemžēl priekšapmaksu karšu lietotājiem iespējams ziedot zvanot uz labdarības tālruni nav.

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Projekts ievietots portālā 04.02.2014.

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Atmīnēšanas robots LABAIS

Palīdzība Katrīnai Grosai

Light road for Donbas

Palīdzība Orestam Jānim Jonasam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

3 072 439.13 €