Follow us Today has already donated 721.00 €

Palīdzība Matīsam Līmanim!

Matīsam Līmanim ir 14 gadi un viņš mācas Nītaures vidusskolas 7. klasē. Viņam īpaši padodas angļu valoda un zīmēšana. Brīvajā laikā viņš labprāt lasa grāmatas, zīmē, fotografē, spēlē galda spēles, datorspēles, interesējas par automašīnām, dzīvniekiem, vasarā viņam patīk peldēties un makšķerēt, bet zēnam ir vajadzīga palīdzība gandrīz visās gaitās, jo viņš ir smagi slims.

Sešu gadu vecumā dejošanas nodarbībās Matīsam parādījās stipras kāju muskuļu krampjveida sāpes. Veicot ģenētisko analīzi tika atklāta miopātija jeb muskuļu distrofija. Uzsākot mācības skolā, slimības izpausmes apkārtējiem gandrīz nebija pamanāmas. Nelielas grūtības sagādāja kāpšana pa trepēm. Garākās pastaigās dodoties viņš nevarēja tikt citiem līdzi. Slimība progresēja, līdz kamēr  12 gadu vecumā Matīss  vairs nevarēja paiet un bija nepieciešams ratiņkrēsls.

Kopš šī mācību gada, kad mācību stundas skolā notiek  priekšmetu kabinetos, kuri izvietoti trijos stāvos, ar asistenta un skolasbiedru palīdzību  vairs nepietiek. Mācīšanās kļuvusi teju vai neiespējama, jo skola nav atbilstoši pielāgota, taja nav lifta.  

„Kad Matīsa veselības stāvoklis pasliktinājās un skolā bija grūti pārvietoties, dēlu pārcēlām uz  internātskolu bērniem ar kustību traucējumiem. Katru dienu nobraucām 80 km, lai tiktu uz skolu un pēc skolas mājās. Pēc nedēļas sapratām, ka nevaram savu bērnu vienkārši atstāt svešās rokās un mierīgi dzīvot, lai citi tiek galā. Mēs kā ģimene esam centušies darīt visu, kas mūsu spēkos, lai Matīss justos labi un droši. Būtu pārāk nežēlīgi bērnu, kuram vajadzīga īpaša mīlestība un rūpes, ievietot speciālā iestādē, atņemt iespēju būt savā ģimenē, savā skolā, starp saviem draugiem.” stāsta Matīsa mamma Ineta.

Vienīgā iespēja, lai Matīss turpinātu mācības ierastajā vidē, ir speciālas kāpņu pārvarēšanas ierīces jeb transportiera iegāde.  Tas ir mobils, mehanizēts krēsls, kas pārvietojas pa kāpnēm starp stāviem. Pašvaldība solījusi daļēju atbalstu, taču nepieciešami vēl 4525 eiro. Matīsa ģimenei šādu līdzekļu nav, tādēļ ģimene lūdz līdzcilvēku atbalstu, lai smagi slimais zēns varētu būt vidē, kurā ir viņa draugi, visi viņu pazīst, zina viņa situāciju, jūt līdzi un palīdz.

Palīdzēsim, lai Matīss nebūtu šķirts no savas ģimenes!

 

 

 

The Project is placed online on: 19.12.2014

Project completed 18.01.2015

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Savvaļas bites Ukrainas armijai!

Labas Ziņas*

Palīdzība Lidijai Strautniecei

Make a Child's Dream Come True!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 049 673.36 €