Follow us Today has already donated 340.00 €

Palīdzība Laurai Kerijai Zaķei

Lauriņa no Rīgas ir trešais bērns ģimenē, un viņai ir pieci gadi. Meitenītei jau mammas puncī tika konstatēta “klejojoša” cista, un meitenītei dzimšanas brīdī konstatēja kājiņai 6 pirkstus. Visu pirmo dzīves gadu meitenīte tika novērota pie speciālistiem un ģenētiķa. Sākotnēji visi speciālisti mierināja mammu un apgalvoja, ka attīstība noris labi. 10 mēnešu vecumā tika operēta kājiņa un noņemts liekais pirksts.

Tomēr ar laiku mamma novēroja, ka Lauriņas attīstība norit ļoti lēni – visas prasmes attīstījās daudz lēnāk, nekā tam vajadzētu būt. Pirmos vārdus Lauriņa sāka pateikt pēc 3 gadu vecuma. Apmeklējot speciālistus tika novērota neadekvāta uzvedība, histērijas un dusmu lēkmes. Laura sāka neatsaukties uz savu vārdiņu, uz ielas palika haotiska un varēja bez brīdinājuma skriet prom. Laurai ir arī ēšanas traucējumi, jo ēd tikai izmeklētas lietas, daudz dzīvojas un spēlējas viena pati. Daudz strīdas ar saviem tuviniekiem, jo vēlas būt viena un nemīl, ja kāds iejaucas viņas spēlēšanās ritmā.

Pēc neskaitāmiem speciālistu apmeklējumiem tika uzstādīta diagnoze – autiskā spektra un attīstības traucējumi. Testi norādīja, ka meitenītes attīstība ir 2 gadus veca bērna līmenī. Lauriņas mamma nekavējoties uzsāka meitiņas vešanu pie speciālistiem un dažādām attīstošajām nodarbībām. Diemžēl daudzas nodarbības valsts un pašvaldība nefinansē un vecākiem jāmeklē iespējas samaksāt pašiem. Lauras ģimenē līdzekļu pietrūkst, jo vajadzību ir ļoti daudz. Ģimene lūdz mūsu palīdzību, jo Lauras attīstošajām nodarbībām gadam nepieciešami 3120 eiro.

 Būsim kopā ar Lauriņu un palīdzēsim!

The Project is placed online on: 12.01.2024

Project completed 17.01.2024

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Sandrai Ameļčenkovai

Ukrainas māja Latvijā

Palīdzība Ernestam Žegodam

Palīdzība Markam Bindukam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 740 346.94 €