Follow us Today has already donated 135.00 €

Palīdzība Laurai Ciguzei

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, nepieciešamā summa ir saziedota. 

Laurai no Smiltenes novada ir 26 gadi. Viņa ir invalīde kopš bērnības. Jaunajai sievietei ir Dauna sindroms, liekais svars, sirds mazspēja, cukura diabēts un vairogdziedzera problēmas. Pirms nepilniem 3 gadiem Lauras mamma nomira, arī tētis sen jau miris. Rūpes par Lauru uzņēmusies viņas māsa, un mēģina risināt samilzušās veselības problēmas. Viena no akūtākajām problēmām ir Lauras traģiskais zobu stāvoklis. Ļoti daudz zobu ir jārauj un daudz ir jālabo. To var darīt tikai pilnā narkozē un tas kopumā var izmaksāt līdz 1000 eiro. Šādu līdzekļu viņām nav, tādēļ lūdz līdzcilvēku palīdzību. Palīdzēsim!

The Project is placed online on: 05.06.2023

Project completed 27.06.2023

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Katrīnai Grosai

First aid kits for Ukrainian defenders

Latvian musicians - for Ukrainian soldiers

Cilvēkos ir spēks!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

3 102 082.03 €