Follow us Today has already donated 848.00 €

Palīdzība Darinai Trukšanei

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Darinai nepieciešamā summa saziedota.

Darinai no Rīgas ir 5 gadi. Darina ir ļoti gudrs un ārkārtīgi sirsnīgs bērns. Viņai ļoti patīk garas pastaigas gar jūru un mežu, apmeklēt baseinu. Darina ar prieku dodas uz bērnudārzu. Meitenītei kopš 1,5 gada vecuma ir uzstādīta ļoti smaga diagnoze – bērnības autisms. Aizdomas par autisma diagnozi mammai radās jau pirms Darina sasniedza 2 gadiņus. Meitenītei ļoti atpalika runas attīstība. Darina neatbildēja uz vecāku uzdotajiem jautājumiem un ļoti noslēdzās sevī. Katru dienu Darina burtiski ieslīdzēja savā iedomu pasaulē un reti izrādīja interesi par notiekošo pasaulē.

Vecākiem Darinas diagnoze sākotnēji bija kā nāves spriedums, bet viņiem pietika spēks saņemties un rīkoties. Kā saka, paši vecāki – autisma diagnoze nav izārstējama, bet to var koriģēt ar visaptverošu pieeju un daudzu speciālistu iesaisti. Darinas ģimenes ceļš uz iekļaušanos sākās 2,6 gadu vecumā ar neiropsihologa apmeklējumu un ABA terapijas uzsākšanu. Darbs pie speciālistiem vainagojās ar rezultātiem un Darina jau 3 gadu vecumā varēja pateikt atsevišķus vārdus, izrāda sapratni uz ģimenes komunikāciju ikdienā. Darina ABA terapiju turpina, un ģimene tic, ka ar laiku būs vēl lielāki sasniegumi.

Nesen Darinai bija iespēja apmeklēt 10 valsts apmaksātas ergoterapijas nodarbības, kuru laikā meitenītei izveidojās ļoti laba sadarbība ar speciālisti. Šo nodarbību laikā Darina iemācījās daudzas pašapkalpošanās lietas, kas meitenei ir liels sasniegums. Darinai ergoterapijas nodarbības ir jāturpina, bet valsts finansējums ir beidzies. Lai būtu būtiski sasniegumi un uzlabojumi Darinas pašapkalpošanās prasmēs, nepieciešamas nodarbības 3 reizes nedēļā, kas gadā sastāda ievērojamu summu 4320 eiro Darinas ģimene lūdz mūsu atbalstu, jo šobrīd līdzekļu nepietiek, jo vajadzības meitiņai ir ļoti daudz.

Palīdzēsim Darinai sasniegt jaunus mērķus un virsotnes! Kopā mums izdosies!

The Project is placed online on: 31.05.2022

Project completed 05.07.2022

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Development of Latvian-Ukrainian microsurgery capabilities

Palīdzība Ņikitam Bikovam

Atbalsts latviešu brīvprātīgajiem Ukrainā

Palīdzība Lienei Bandeniecei

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

8 757 049.68 €