Follow us Today has already donated 3,295.90 €

Palīdzība Dacei Korsakai

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, ziedojumu piesaiste ir noslēgta.

Dacei ir 58 gadi, pēdējos 11 gadus Dace sadzīvo ar smagu slimību - Šegrēna sindromu. Tā ir hroniska autoimūna iekaisuma slimība, kas izraisa iekšējo orgānu bojājumus.  

Pirmie slimības simptomi parādījās krietni sen. Acu sausums un pēkšņs redzes zudums sākotnēji netika saistīts ar smago slimību. Tāpat arī strauja zobu izkrišana. Kad sanitārās grāmatiņas vajadzībām Dacei veica plaušu rentgenu, viņai atklāja plašus plaušu bojājumus, un jau pavisam drīz atklāja arī smago slimību.

Dace cieš no hroniska bronhīta, smaga elpas trūkuma, ko atvieglo skābekļa aparāts. Viņa ilgstoši lieto steroīdus, kas radījuši smagas blaknes. Jau vairākus gadus Dacei ir 1. invaliditātes grupa.  Viņas lielākais sapnis ir justies kaut nedaudz labāk. Daces atbalsts ir vīrs un abi bērni. 

Balstoties uz pasaulē pieņemtām ārstēšanas vadlīnijām, ārstu konsīlijs Dacei ir nozīmējis medikamentu Rituximab. Konsīlija lēmumā norādīts, ka medikaments ir nepieciešams neatliekamā kārtā pacientes dzīvībai svarīgu orgānu funkciju uzturēšanai. Diemžēl šīs zāles Dacei nav valsts apmaksātas. Pērn, pateicoties ziedotāju atbalstam, Dacei bija iespēja uzsākt terapiju un tā deva labus rezultātus. Dacei mazinājušās muskuļu sāpes, nav slikta dūša, samazinājies svars, mazāk ierobežojumi diētā, bet galvenais, ka viņa pati var nedaudz pastaigāt pa māju, ko iepriekš viņa nevarēja.

Tā kā stāvoklis ir uzlabojies, tad zālēs jāturpina lietot. Viena Rituximab deva maksā 2142.64 eiro, gadā nepieciešamas divas zāļu devas par kopējo summu 4285.28 eiro.  

Palīdzēsim Dacei! 

 

The Project is placed online on: 22.01.2021

Project completed 25.05.2021

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Cilvēkos ir spēks!

Wild bees for the Ukrainian army!

Aquatic Therapy for Children with Mobility Impairments

First aid kits for Ukrainian defenders

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

3 131 677.81 €