Follow us Today has already donated 16,556.58 €

Glābsim Sintiju!

Sintijai saziedotie, bet neizlietotie līdzekļi, novirzīti Ziedot.lv onkoloģijas fondā. Fondā tiek uzkrāti tie līdzekļi, ko dažādu iemeslu dēļ nav izlietojuši onkoloģijas pacienti un ziedotāji nav lūguši šos ziedojumus atgriezt. Palīdzību no fonda līdzekļiem piešķir proporcionāli, kad trūkst līdzekļi palīdzības sniegšanai aktuālajiem palīdzības lūgumiem.

Sirsnīgs paldies par ziedojumiem. Sintijai nepieciešamā naudas summa ir saziedota. Sintijas mamma raksta: "Milzīgs paldies no Sintijas, visas mūsu ģimenes un līdzjutējiem, ka atbalstījāt un par ieguldīto darbu. Tāpat visiem cilvēciņiem, kas nebija vienaldzīgi un saziedoja mums šo lielo naudas summu, milzīgs paldies no mums. Sestdien Sintija izlidos uz Briseli un krustmāte viņu pavadīs tālāk uz slimnīcu, jo jau 27.janvārī Sintiju gaida Minsteres slimnīcā!".

Sintija ir talantīga un daudzpusīga 19 gadus jauna meitene no Krustpils novada. Vidusskolas laikā Sintija darbojās teātra studijā, vadīja skolas pasākumus. Viņai piemīt arī literārais talants, kas izpaudies literāros konkursos, kur gūti panākumi. Šogad Sintija ar ļoti labām sekmēm pabeidza vidusskolu, veiksmīgi izturēja iestājeksāmenus augstskolā un iekļuva budžeta grupā, kur cerēja apgūt uztura speciālista profesiju. Sintijas centienus atbalstīja arī Vītolu fonds, piešķirot stipendiju mācībām.  

Diemžēl visam pārvilka svītru drausmīgā diagnoze, kas tika uzstādīta pērnā gada augusta beigās, nedēļu pirms studiju sākuma. Sāpes, kas tika uzskatītas par sporta traumu, un ārstētas kā sporta trauma, izrādījās ir rets, ļaundabīgs, ļoti agresīvs kaulu audzējs. Mazā iegurņa Jūinga sarkoma, tā ir Sintijas diagnoze, kas iekļauta Eiropas reto slimību sarakstā.  Stāvoklis pēc trim ķīmijterapijas kursiem būtiski uzlabojies. Tāpēc rekomendējama steidzama operācija iegurņa kaulam, lai izņemtu bojātos kaula audus, ar sekojošu kaulu audu aizstāšanu.

Dakteri Latvijā ļoti iejūtīgi izturējušies pret slimo meiteni un pati Sintija varonīgi pārcietusi vairākas ķīmijterapijas, visas ar to saistītās blakusparādības, viņa cītīgi seko ārstu norādījumiem. Taču sakarā ar to, ka šī saslimšana ir reta, grūti diagnosticējama, Latvijas ārstiem trūkst pozitīvas pieredzes tās ārstēšanā.

Tieši tāpēc arī ģimene vērsās pēc informācijas un palīdzības specializētā Vācijas klīnikā Minsterē. Klīnika piedāvā kompleksu pieeju slimības ārstēšanā, kur onkologi un ortopēdi darbojas vienā komandā. Klīnikai ir liela pieredze un tā ir specializējusies bērnu un jauniešu onkoloģijā un ortopēdijā.

Ārstniecības izmaksas kopā sastāda 100 000 eiro. Ģimene vērsusies pēc atbalsta Nacionālajā Veselības dienestā un cer uz daļēju valsts finansējumu, tomēr visdrīzāk, ka 40 000 eiro būs jāsedz pašiem. Šādu līdzekļu Sintijas vecākiem nav, tādēļ ģimene ļoti lūdz palīdzību, lai savu meitu glābtu.

17. janvārī Nacionālais veselības dienests apstiprināja S2 formu (valsts līdzmaksājums) Sintijas ārstniecībai Minsteres klīnikā! Ģimene sazinājās ar klīniku un saņēma aprēķinu savai līdzfinansējuma daļai, kas ir mazāk nekā sākotnēji paredzēts, kopsummā 22 000 eiro apmērā. 

Sintijas sapnis ir palīdzēt līdzcilvēkiem darot darbu, kas pašai ļoti patīk. Viņa grib izveseļoties un sarakstīt grāmatu par slimību, tās uzveikšanas procesu, savu pieredzi ceļā uz izveseļošanos, cerībā, ka iespējams tas varēs palīdzēt cilvēkiem līdzīgā situācijā. 

Sintija ļoti lūdzu palīdzību, lai dzīvotu. Palīdzēsim Sintijai uzveikt ļauno slimību, atveseļoties un īstenot savu sapni!

Projekts ievietots portālā 20.12.2013., izmaiņas 21.01.2014.  Pēdējās izmaiņas 23.01.2014.

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Project completed 13.03.2017

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Help for Elderly People

Help in Emergency Situations

Palīdzība Daria Vaseho

Palīdzība Dāvidam Romanovam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 453 492.29 €