Follow us Today has already donated 7,019.70 €

Atbalsts Anastasijai Daļeckai

Mērķis: rehabilitācijas kurss ADELI Medical Center, Slovākija
Gadā nepieciešami: 4645 lati

Anastasija Daļecka, dz. g. 2009., Rīga

Kad Anastasija māmiņai vēl bija zem sirds nekas neliecināja, ka meitenīti nākotnē sagaida nopietna cīņa par savu veselību. Grūtniecība noritēja ļoti labi, bez sarežģījumiem. Gan jaunajai māmiņai, gan mazulim viss bija kārtībā.

Bet tad notika tas, ko jaunā ģimene gaidīja vismazāk. Nāca liels trieciens... Dzemdību laikā tika iegūta streptokoka B infekcija, kā rezultātā -  meningoencefalīts.
Pēc  pārciestā streptokoku meningoencefalīta  Anastasijai ir smagas sekas - bērnu cerebrālā trieka, spastiska tetraparēze, simptomātiskā epilepsija, parciālas motoras lēkmes.

Anastasija nestaigā, nesēž, netur galviņu. Meitenītei ir epileptiskas lēkmes ar visu ķermeņa sastingšanu un ritmisku raustīšanos. Lēkmes ilgst apmēram 10 sekundes un atkārtojas 2-3 reizes dienā.
Neskatoties uz visu, Anastasija ir ļoti smaidīga meitenīte. Meitenītei patīk pastaigas svaigā gaisā, saskarsme ar dzīvniekiem, mūzika. Viņa ir mierīgs bērniņš un gandrīz nekad neraud, par ko citi vecāki tikai priecātos, bet Anastasijai tās ir slimības sekas. 

Anastasija ir vienīgais bērns ģimenē. Visi ģimenes līdzekļi, rūpes un uzmanība tiek veltīta Anastasijai. Ikdienā ģimene par saviem līdzekļiem Anastasijai nodrošina viņas attīstībai visu nepieciešamo – reitterapiju, masāžas, pērļu vannas, nodarbības reciprokālo ortožu kompleksā.
Konsultējoties ar mediķiem  izlemts, ka Anastasijai nepieciešami papildus rehabilitācijas pasākumi, kas var uzlabot meitenes stāvokli.

 Viena no rekomendētajām klīnikām ir  „Adeli” centrs Slovākijā. Pēc divu nedēļu rehabilitācijas kursa šajā centrā, kas nebūtu iespējams bez labo cilvēku palīdzības, Anastasijai ir uzlabojusies galvas un ķermeņa kontrole, stāja, atbalsta funkcijas rokās, uzlabojusies vispārējās motorās funkcijas, pazeminājies muskuļu tonuss, uzlabojusies elpošana un ir  samazinājies lēkmju daudzums (līdz 2-3 reizēm nedēļā), ir uzlabojies emocionālais fons rehabilitācijas laikā, ir pastiprinājusies uzmanība.

Sasniegto rezultātu nostiprināšanai un uzlabošanai speciālisti rekomendē atkārtot rehabilitācijas “Adeli”  centrā. Trīs nedēļu rehabilitācijas kurss maksā 4645 lati.

Palīdzēsim Anastasijai!

Projekts ievietots portālā: 18.10.2012.

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Esi piemērs!

Light road for Donbas

Palīdzība Braienam Paškevičam

Palīdzība Initai Lūkai

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 951 954.30 €