Seko mums Šodien saziedoti jau 920.00 €

Palīdzība Mikum Kupšānam

Mūsu atbalsts steidzami nepieciešams Mikum no Kokneses. Jaunietim ir 20 gadi, un jau no bērnības ir uzstādīta diagnoze - cerebrālā trieka. Smagā diagnoze ir ietekmējusi Mikus runas un komunikācijas spējas. Mikus nerunā, bet mamma saprot savu dēlu no pirmās izteiktās zilbes. Neskatoties uz nopietnajām diagnozēm, Mikus katru dienu ir dzīvespriecīgs, aktīvs un labsirdīgs jaunietis. Viņa lielākais atbalsts un acuraugs ir viņa mamma Līga, kas ir ieguldījusi visas savas pūles, lai Mikum nekas netrūktu, viņš būtu pienācīgi aprūpēts un saņemtu labāko medicīnisko aprūpi. Pateicoties mammas pūlēm un ieguldītajam darbam Mikus spēj staigāt pats un šobrīd ikdienas gaitas pavada sociālālajā centrā cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem. Uz centru Mikus katru rītu dodas ar prieku un iesaistās visās dienas aktivitātēs un vakaros gandarīts dodas mājās pie saviem mīļajiem tuviniekiem. Mikus ir liels palīgs mammai ikdienas darbiņos, ar prieku palīdz Līgai virtuvē. Mikus lielākā aizraušanās ir futbols un jaunietis ir gatavs jebkurā brīdī iesaistīties futbola spēlē. Vakaros Mikus ar lielu interesi skatās bilžu grāmatas un nereti klausās mūziku savā planšetē.

Mikus ir Līgas trešais bērns un mammas dzīves stāsts ir ārkārtīgi skaudrs, jo mamma divus dēlus ir zaudējusi autoavārijās.  “Mikus ir mans glābējs un dzīves jēga turpināt dzīvot,” atzīst Līga. Ikdienā viņa ir izvēlējusies strādāt par aprūpētāju un palīdzēt smagi slimiem cilvēkiem. Līga ir ļoti spēcīgs cilvēks un personība- viņas acīs nepazūd dzīvesprieka un humora dzirksts.

Pēdējā laikā Mikus ir palicis ļoti nemierīgs un mamma saprot, ka dēls cieš lielas zobu sāpes. Vēršoties pie stomatologa tika konstatēts, ka ir iekaisušas zobu saknes un nepieciešama nopietna ārstēšana. Diemžēl Mikus smagās diagnozes dēļ zobu labošana ir iespējama tikai vispārējā narkozē. Cilvēki ar psihiskām saslimšanām vai garīga rakstura traucējumiem nesadarbojas ar ārstu, nesaprot ārsta komandas, un nav gatavi pat atvērt muti, nemaz nerunājot par zobu labošanu vai raušanu. Izmaksas tikai par narkozi vien ir sākot no 200 eiro stundā, un nereti vajadzīgas vismaz 2 stundas, kad var tikt salaboti vai izrauti vairāki zobi. Mikus zobu ārstēšana izmaksās vismaz  1000 eiro. Diemžēl valsts nesedz zobārstniecību šados gadījumos, kas bieži vien ir daudz dārgākas nekā veselajiem cilvēkiem. Daudzas ģimenes tāpat kā Līga un Mikus nespēj apmaksāt šādus rēķinus un spiesti lūgt līdzcilvēku atbalstu. Palīdzēsim kopā Mikum! Mums jāpalīdz, lai Mikus neciestu sāpes un spētu atkal smaidīt!

Projekts ievietots portālā 10.04.2024

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Miķelim Audzeram

Rūpju bērnu māmiņām

Palīdzība ārkārtas situācijās

Palīdzība ukraiņiem ar kāju amputācijām

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 781 798.54 €