Follow us Today has already donated 6,914.70 €

Palīdzība Mikum Kupšānam

Mūsu palīdzība atkārtoti nepieciešama Mikum no Kokneses. Pateicoties līdzcilvēku ziedojumiem, Mikus 21. maijā varēja doties pie zobārsta. Zobu ārstēšana pilnā narkozē izmaksāja 1169 eiro, taču jūlijā nepieciešama atkārtota vizīte, kas atkal var izmaksāt tādu pat summu. 

Jaunietim ir 20 gadi, un jau no bērnības ir uzstādīta diagnoze - cerebrālā trieka. Smagā diagnoze ir ietekmējusi Mikus runas un komunikācijas spējas. Mikus nerunā, bet mamma saprot savu dēlu no pirmās izteiktās zilbes. Neskatoties uz nopietnajām diagnozēm, Mikus katru dienu ir dzīvespriecīgs, aktīvs un labsirdīgs jaunietis. Viņa lielākais atbalsts un acuraugs ir viņa mamma Līga, kas ir ieguldījusi visas savas pūles, lai Mikum nekas netrūktu, viņš būtu pienācīgi aprūpēts un saņemtu labāko medicīnisko aprūpi. Pateicoties mammas pūlēm un ieguldītajam darbam Mikus spēj staigāt pats un šobrīd ikdienas gaitas pavada sociālālajā centrā cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem. Uz centru Mikus katru rītu dodas ar prieku un iesaistās visās dienas aktivitātēs un vakaros gandarīts dodas mājās pie saviem mīļajiem tuviniekiem. Mikus ir liels palīgs mammai ikdienas darbiņos, ar prieku palīdz Līgai virtuvē. Mikus lielākā aizraušanās ir futbols un jaunietis ir gatavs jebkurā brīdī iesaistīties futbola spēlē. Vakaros Mikus ar lielu interesi skatās bilžu grāmatas un nereti klausās mūziku savā planšetē.

Mikus ir Līgas trešais bērns un mammas dzīves stāsts ir ārkārtīgi skaudrs, jo mamma divus dēlus ir zaudējusi autoavārijās.  “Mikus ir mans glābējs un dzīves jēga turpināt dzīvot,” atzīst Līga. Ikdienā viņa ir izvēlējusies strādāt par aprūpētāju un palīdzēt smagi slimiem cilvēkiem. Līga ir ļoti spēcīgs cilvēks un personība- viņas acīs nepazūd dzīvesprieka un humora dzirksts.

Pēdējā laikā Mikus ir palicis ļoti nemierīgs un mamma saprata, ka dēls cieš lielas zobu sāpes. Vēršoties pie stomatologa tika konstatēts, ka ir iekaisušas zobu saknes un nepieciešama nopietna ārstēšana. Diemžēl Mikus smagās diagnozes dēļ zobu labošana ir iespējama tikai vispārējā narkozē. Cilvēki ar psihiskām saslimšanām vai garīga rakstura traucējumiem nesadarbojas ar ārstu, nesaprot ārsta komandas, un nav gatavi pat atvērt muti, nemaz nerunājot par zobu labošanu vai raušanu. Izmaksas tikai par narkozi vien ir sākot no 200 eiro stundā, un nereti vajadzīgas vismaz 2 stundas, kad var tikt salaboti vai izrauti vairāki zobi. Mikum nepieciešamas divas šādas vizītes, kas kopā var izmaksāt līdz pat 2000 eiro. Diemžēl valsts nesedz zobārstniecību šādos gadījumos, kas bieži vien ir daudz dārgākas nekā veselajiem cilvēkiem. Daudzas ģimenes, tāpat kā Līga un Mikus, nespēj apmaksāt šādus rēķinus un ir spiesti lūgt līdzcilvēku atbalstu. Palīdzēsim kopā Mikum! Mums jāpalīdz, lai Mikus neciestu sāpes un spētu atkal smaidīt!

* Pēdējās izmaiņas 24.05.2024. 

The Project is placed online on: 10.04.2024

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Aleksandram Šmeļam

For Mothers of Seriously Ill Children

UAVs for Ukrainian Armed Forces

For Oncology Patients

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 951 849.30 €