Seko mums Šodien saziedoti jau 21,184.58 €

Palīdzība Jēkabam Teberniekam

Jēkabam ir 3 gadiņi. Puisītis ģimenē ir ļoti mīlēts bērns. Puisēns 1,6 gadu vecumā uzsāka bērnudārza gaitas, kur sākās nopietnas uzvedības problēmas, histērijas lēkmes, galvas sišana, citu bērnu sišana un košana.  Vecāki nekavējās ne mirkli un steidzami vērsās pie speciālistiem, lai saprastu, kas noticis ar dēliņu. Pēc speciālistu vizītēm un testiem Jēkabam uzstādīta diagnoze - Bērnības autisms. Jēkabs ikdienā ir aktīvs, pat pārāk aktīvs - patīk rotaļāties ar mašīnām, īpaši lielajām mašīnām (evakuatori, buldozeri, traktori, smagās mašīnas). Kopš 2023.gada novembra beigām apmeklējot ABA terapiju, rotaļu paradumi ir mainījušies un ir parādījusies interese par Lego klučiem, dažreiz mēdz spēlēt lomu spēles ar mīkstajām rotaļlietām, patīk zvēru un dinazauru figūriņas. Jēkabs ir verbāls un daudz runā, bet puse no teiktā ir stāsti par multenē izspēlētiem dialogiem, un daļa no teiktā ir lūgumi un vēlmes.

Jēkabs var parādīt un izprot vārdu “sāp”, un māk parādīt, kur sāp. Jēkabs ikdienā apmeklē vispārizglītojošo pirmsskolas izglītības iestādi, kur puisēnam tiek nodrošināts asistents, jo viņam ir izteiktas grūtības ar pašaprūpi un nereti gadās arī situācijas, kad Jēkabs nogurst no apkārtējiem un asistents ar Jēkabu dodas, vai nu divatā pastaigā, vai nu uz citu telpu. Jēkabs ir intelektuāli gudrs, zina alfabēta burtus 3 valodās, māk skaitīt līdz 20, bet ir izteiktas uzvedības problēmas, mēdz skriet prom, neieklausās pieaugušā norādēs, mēdz būt agresīvs. Jēkabs labprāt apmeklē vispārizglītojošo pirmsskolas izglītības iestādi. Jēkabam ļoti patīk ūdens var stundām vasaras laikā peldēties baseinā, patīk arī doties uz bērnu laukumiņiem un spēlēties smilškastē ar mašīnām un citām rotaļlietām. Apmeklējot ABA terapiju ir uzlabojumi, bet terapija ir nepieciešama nepārtraukti, lai Jēkabs varētu integrēties sabiedrībā. Jēkaba ABA terapijas gada nodarbībām nepieciešami 4000 eiro. Jēkaba vecāki lūdz mūsu atbalstu.

Palīdzēsim kopā Jēkabam!

 

Projekts ievietots portālā 04.07.2024

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Mārcim Gabrielam Markovam

Palīdzība Dāvidam Romanovam

Palīdzība Sanitai Kumpiņai

Palīdzība Diānai Priedei

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 458 120.29 €