Follow us Today has already donated 26,829.58 €

Palīdzība Jēkabam Teberniekam

Jēkabam ir 3 gadiņi. Puisītis ģimenē ir ļoti mīlēts bērns. Puisēns 1,6 gadu vecumā uzsāka bērnudārza gaitas, kur sākās nopietnas uzvedības problēmas, histērijas lēkmes, galvas sišana, citu bērnu sišana un košana.  Vecāki nekavējās ne mirkli un steidzami vērsās pie speciālistiem, lai saprastu, kas noticis ar dēliņu. Pēc speciālistu vizītēm un testiem Jēkabam uzstādīta diagnoze - Bērnības autisms. Jēkabs ikdienā ir aktīvs, pat pārāk aktīvs - patīk rotaļāties ar mašīnām, īpaši lielajām mašīnām (evakuatori, buldozeri, traktori, smagās mašīnas). Kopš 2023.gada novembra beigām apmeklējot ABA terapiju, rotaļu paradumi ir mainījušies un ir parādījusies interese par Lego klučiem, dažreiz mēdz spēlēt lomu spēles ar mīkstajām rotaļlietām, patīk zvēru un dinazauru figūriņas. Jēkabs ir verbāls un daudz runā, bet puse no teiktā ir stāsti par multenē izspēlētiem dialogiem, un daļa no teiktā ir lūgumi un vēlmes.

Jēkabs var parādīt un izprot vārdu “sāp”, un māk parādīt, kur sāp. Jēkabs ikdienā apmeklē vispārizglītojošo pirmsskolas izglītības iestādi, kur puisēnam tiek nodrošināts asistents, jo viņam ir izteiktas grūtības ar pašaprūpi un nereti gadās arī situācijas, kad Jēkabs nogurst no apkārtējiem un asistents ar Jēkabu dodas, vai nu divatā pastaigā, vai nu uz citu telpu. Jēkabs ir intelektuāli gudrs, zina alfabēta burtus 3 valodās, māk skaitīt līdz 20, bet ir izteiktas uzvedības problēmas, mēdz skriet prom, neieklausās pieaugušā norādēs, mēdz būt agresīvs. Jēkabs labprāt apmeklē vispārizglītojošo pirmsskolas izglītības iestādi. Jēkabam ļoti patīk ūdens var stundām vasaras laikā peldēties baseinā, patīk arī doties uz bērnu laukumiņiem un spēlēties smilškastē ar mašīnām un citām rotaļlietām. Apmeklējot ABA terapiju ir uzlabojumi, bet terapija ir nepieciešama nepārtraukti, lai Jēkabs varētu integrēties sabiedrībā. Jēkaba ABA terapijas gada nodarbībām nepieciešami 4000 eiro. Jēkaba vecāki lūdz mūsu atbalstu.

Palīdzēsim kopā Jēkabam!

 

The Project is placed online on: 04.07.2024

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Daria Vaseho

Palīdzība Mārcim Gabrielam Markovam

Before you fly, plant a tree!

Stand With Ukraine

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 463 765.29 €