Seko mums Šodien saziedoti jau 340.00 €

Palīdzība Dominikam Kūlam

Dominikam no Rīgas ir 4 gadi. Puisēnam tika uzstādīta diagnoze - Bērnības autisms ar valodas attīstības aizturi, kas saistīta ar intelektuālās attīstības aizturi un specifiskiem mācīšanās iemaņu traucējumiem.

Līdz gada vecumam netika pamanītas nekādas īpatnības, Dominiks neatšķīrās no saviem vienaudžiem. No gada vecuma puisēna vecāki sāka pamanīt, ka viņš neatsaucas uz savu vārdiņu, neveido acu kontaktu, viņam nav intereses par apkārtējo pasauli un apkārtējiem bērniem. Dominikam ir funkcionālie traucējumi, kas ārkārtīgi ierobežo ikdienas dzīves iespējas - puisēns bieži ir nervozs, jo nespēj izteikties un ļoti satraucas, ka viņu nesaprot apkārtējie. 

Dominiks ir ļoti aktīvs, gudrs un dzīvespriecīgs zēns. Viņam ļoti patīk pastaigas pa mežu, mežā viņam patīk lasīt zarus un čiekurus. Dominikam patīk iet uz bērnu laukumiņu, tur viņam patīk šļūkt pa slīdkalniņu un spēlēties smilšu kastē.

No divu gadu vecuma Dominiks apmeklē ABA terapijas divas reizes nedēļā un  viņam ir liels attīstības progress. Zēns ļoti cenšas sadarboties ar speciālistiem, ir sācis veidot acu kontaktu, attēlot citu cilvēku darbības, komunicēt ar bērniem, kā arī Dominiks ir sācis atkārtot vārdus un izprast to nozīmi, piemēram " atā" vai "čau". 

Pateicoties ABA terapijas nodarbībām Dominikam ir uzlabojušās koncentrēšanās spējas, viņš kļuvis patstāvīgāks, piemēra, pats tīra zobus, pats var apģērbties vai noģērbties, patstāvīgi ēd, dzer, māk arī pats aiziet gulēt. Dominikam ļoti nepieciešamas regulāras ABA terapijas nodarbības, lai nezaudētu apgūtās prasmes un turpinātu attīstīties. 

ABA terapijas nodarbības divas reizes nedēļā, gada garumā izmaksā 3675 eiro. Puisēna ģimene lūdz mūsu atbalstu.

Palīdzēsim kopā Dominikam sasniegt jaunus mērķus un virsotnes. Kopā mums izdosies!

Projekts ievietots portālā 07.05.2024

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Sabīne Strode

3D printeri Ukrainas armijai

Gaismas ceļš Donbasam

Palīdzība Hersonai: Kopā stipri, kopā mēs varam!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 740 346.94 €