Seko mums Šodien saziedoti jau 2,565.50 €

Tiek atklāts jaunais Ziedot.lv bērnu rehabilitācijas centrs “Poga”, dāvana Latvijas bērniem Latvijas simtgadē.

26.11.2015

Ceturtdien, 26. novembrī, piedaloties Valsts prezidentam Raimondam Vējonim ar kundzi Ivetu Vējoni un Veselības ministram Guntim Belēvičam, Rīgā, Indrānu ielā 13, tika atklāts Ziedot.lv jaunais bērnu rehabilitācijas centrs “Poga”, kurā smagi slimiem bērniem tiks pieejamas kvalitatīvas, mūsdienīgas rehabilitācijas tehnoloģijas, tajā skaitā arī Ziemeļeiropā pirmais medicīniskais gaitas robots G-EO System.

Kopš 2003. gada, kad darbu uzsāka labdarības organizācija Ziedot.lv, bērnu ārstniecībā un rehabilitācijā ir ieguldīti 10 miljoni eiro Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu ziedojumi, no kuriem 4,3 miljoni eiro novirzīti ārstniecības un rehabilitācijas pakalpojumu apmaksai ārvalstīs. Liela daļa no šiem līdzekļiem varēja palikt tepat Latvijā, ja vien līdz šim būtu bijis pieejams kvalitatīvs un līdzvērtīgs pakalpojums.

Rehabilitācijas centrs “Poga” ir Ziedot.lv jaunākā labdarības iniciatīva. Jaunizveidotais centrs pirmos pacientus uzņems 2016.gadā, tādējādi nodrošinot Latvijā unikālus rehabilitācijas pakalpojumus, kurus līdz šim mūsu bērni ar kustību un neiroloģiskām saslimšanām saņēma ārvalstīs. “Latvijai ir svarīgs katrs bērns un mēs kā sabiedrība varam sniegt palīdzīgu roku smagi slimiem bērniem. Mūsu kopējais mērķis, lai “Poga” kļūst par sabiedrības un uzņēmumu dāvanu Latvijas bērniem Latvijas simtgadē”, aicina Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis izteica gandarījumu, ka tapis mūsdienīgs un inovatīvs bērnu rehabilitācijas centrs, kas ir gatavs uzņemt mazos pacientus: „Tā būs vieta, kurā smagi slimiem bērniem no visas Latvijas tiks nodrošināti kvalitatīvi rehabilitācijas pakalpojumi, aiztaupot vecākiem rūpes par atbilstošas rehabilitācijas pakalpojumu meklēšanu ārpus valsts robežām. Tas arī dos iespēju vecākiem būt līdzās un rūpēties tikai par savas atvases ātrāku atveseļošanos.” Viņš arī novērtēja to, ka šis centrs ir kā dāvana Latvijas simtgadē mūsu bērniem, no kuriem būs atkarīga mūsu valsts nākotne. Tādēļ liela nozīme ir bērnu pilnvērtīgai attīstībai un atbilstošai veselības aprūpei un rehabilitācijai.

Centrs „Poga” piedāvās Ziemeļeiropā unikālu fizioterapijas metodi TheraSuit (ASV), medicīniskās robotikas pakalpojumu G-EO System (Šveice), kombinējot to ar funkcionālo elektrostimulāciju (FES). Patiecoties tam, rehabilitācijas process kļūs lētāks, ērtāks un pieejamāks lielākai daļai mazo pacientu, un savlaicīga rehabilitācijas uzsākšana, samazinās vajadzību pēc sarežģītākas ārstniecības vēlāk. Papildus šiem unikālajiem fizioterapijas pakalpojumiem, centrā konsultēs ergoterapeits, osteopāts, neirologs un fizioterapeiti, kas piedāvās Bobata terapiju, Slinga terapiju. Visiem apmeklētājiem būs pieejams Snoezelen multi sensorais aprīkojums.

Šodien prezidenta kundze Iveta Vējone kļuva par patronesi pasaulē vismodernākās robotizētās gaitas ierīcei G-EO Systems. Latvija un centrs “Poga” ir vienīgā valsts Ziemeļeiropā, kur būs pieejama šī unikālā ierīce. Tiek plānots, ka gada laikā ar G-EO System palīdzību saņems vismaz 140 mazie pacienti.

Veselības ministrs Dr. Guntis Belēvičs: "Es novērtēju Ziedot.lv iniciatīvu palīdzēt smagi slimiem bērniem. Apsveicami, ka Latvijā ir izveidots viens no modernākajiem rehabilitācijas centriem, kur būs pieejama pasaulē vismodernākā robotizētā ierīce gaitas rehabilitācijai."

Lai pirmajiem 60 bērniem nodrošinātu pilnu rehabilitācijas kursu, nepieciešami 144 000 eiro. Ja vēlies pievienoties labdarības kustībai, ziedo šim mērķim portālā www.ziedot.lv, Swedbank intenetbankā vai zvanot uz labdarības tālruni 90067007 (maksa par zvanu 1,42 eiro).

Rehabilitācijas centrs “Poga” ir bezpeļņas fonds un partneris valstij, lai ieviestu inovatīvas rehabilitācijas metodes. Sekojot rietumvalstu labdarības fondu piemēram, jau 2007.gadā Ziedot.lv uzsāka rezerves fonda izveidi, uzkrājot tieši šim mērķim domātos ziedojumus, kā arī piesaistot vairāku ārvalstu un vietējo fondu līdzekļus. Par šo naudu veikta centra ēkas iegāde, kas atrodas sabiedriskā transporta tuvumā, tā pielāgota cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Pirmais partneris rehabilitācijas centram „Poga” ir Ziedot.lv ilggadējais partneris Swedbank.

“Kopš pirmsākumiem fonds Ziedot ir neatlaidīgi sekojis savam aicinājumam palīdzēt citiem un gadu gaitā ir attīstījis labdarības kultūru Latvijā. Mēs esam gandarīti par iespēju vairāk nekā 10 gadus, kuru laikā ir daudz sasniegts un izdarīts, būt līdzās Ziedot.lv komandai un Rūtai. Labie darbi runā paši par sevi -“Poga” ir jauns solis labdarības infrastruktūras attīstībā, nozīmīgs sistēmisks risinājums. Mūs uzrunā šādas iniciatīvas, tāpēc palīdzēsim Ziedot.lv šo soli spert, gan iesaistot savus darbiniekus dažādās ar labdarību saistītās aktivitātēs, gan stāstot par “Pogu” saviem klientiem un cerot, ka arī viņus, tāpat kā mūs, šis mērķis aizraus”, stāsta Swedbank valdes loceklis Reinis Rubenis.

Centra veidotāju nākotnes sapnis ir lielākais un spēcīgākais rehabilitācijas centrs Latvijā un Baltijā, kas nodrošinās pilna spektra rehabilitācijas kursus ar unikālām un mūsdienīgām rehabilitācijas metodēm, robotiku un ūdens dziedniecības centru. Katrs Latvijas bērniņš ir svarīgs, un smagi slimie bērni ir pelnījuši saņemt to labāko. Kopā mēs to varam, uzdāvināsim dāvanu Latvijai un bērniem!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

480 063.88 €