Seko mums Šodien saziedoti jau 285.00 €

2 miljoni eiro humānai palīdzībai Ukrainas cilvēkiem

11.03.2022

No nākamās nedēļas tiek uzsākta apjomīga humānās palīdzības piegāde Ukrainai ar Ārlietu ministrijas palīdzību.

Sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, tai skaitā Latvijas vēstniecību un Latvijas goda konsuliem Ukrainā, Uzņēmēji mieram, kā arī sadarbojoties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu jau no nākošās nedēļas nodrošinās humānās palīdzības kravas Ukrainas civiliedzīvotājiem.

No palīdzības projekta “Ukrainas cilvēkiem” 2 miljoni eiro tiek rezervēti humānās kravas sūtījumiem, kas tiks sūtīti sadarbojoties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, lai sniegtais atbalsts iekļautos Eiropas Savienības kopējā atbalsta sistēmā. Savukārt, sūtījumu saturs tiks komplektēts atbilstoši Ukrainas reģionu pašvaldību izteiktajām vajadzībām.

“Izsaku lielu pateicību Ziedot.lv komandai un tās vadītājai Rūtai Dimantai par lēmumu novirzīt 2 miljonus EUR ziedoto līdzekļu civilo humānās palīdzības kravu nodrošināšanai. Tas ir neatsverams ieguldījums. Esam pateicīgi mūsu iedzīvotājiem par lielo atsaucību, sirsnību un līdzi pārdzīvošanu Krievijas izraisītajā karā nomocītajiem Ukrainas iedzīvotājiem. Latvijas sabiedrība – uzņēmēji, nevalstiskās organizācijas, institūcijas un privātpersonas – veic ļoti vērtīgu darbu, palīdzot sarūpēt nepieciešamās humānās preces un gādājot par transportu un pajumti”, stāsta Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi 15 kara dienu laikā saziedojuši teju 6 miljonus eiro. Līdz šim sniegta palīdzība jau vairāk kā 2 miljonu eiro apmērā. Sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Ukrainas vēstniecību nogādāti sūtījumi gan Ukrainas armijai un Nacionālajai gvardei, gan teritoriālās aizsardzības vienībām un slimnīcām. Latvijas uzņēmumu un iedzīvotāju ziedojumi ļāvuši iegādāties medikamentus un medicīnas preces 332 888.11 EUR apmērā, degvielu Ukrainas armijai un bēgļu transportēšanai 755 019.73 EUR apmērā, teritoriālās aizsardzības vienībām, zemessargiem, brīvprātīgajiem nodrošināts tehniskais atbalsts un dažādas tehniskās preces 839 090.66 EUR apmērā, kā arī nodrošināta pārtika un pirmās nepieciešamības preces 100 398.31 EUR apmērā.

Tāpat, par saziedotajiem līdzekļiem, Ziedot.lv ir spējuši sniegt atbalstu 304 Ukrainas bēgļiem, kas vērsušies Ziedot.lv bēgļu centrā un sadarbībā ar 8 Latvijas ēdināšanas uzņēmumiem nodrošinot 500 siltas zupas porcijas centrālajā Rīgas bēgļu atbalsta centrā Kongresu namā.

“Latvijas ārlietu dienests Edgara Rinkēviča vadībā veic milzu darbu ne tikai Latvijas, bet arī Ukrainas labā. Izveidotais humānās palīdzības ceļš ļaus Latvijas iedzīvotāju saziedotos līdzekļus ātri un droši nogādāt ukraiņiem, kuri cīnās par savas nācijas pastāvēšanu”, stāsta Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Aicinām gan privātpersonas, gan uzņēmumus turpināt atbalstīt Ukrainu un ziedot portālā Ziedot.lv: https://www.ziedot.lv/ukrainai

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

9 672 270.08 €