Follow us Today has already donated 0.00 €

Suns- vairāk kā draugs

Cilvēki ar invaliditāti ir būtiska, bet ikdienā bieži vien neredzama sabiedrības daļa. Šiem cilvēkiem nav viegli līdzvērtīgi realizēt savu potenciālu. Vēl joprojām ir ēkas, transports un citas vietas, kurās nevar brīvi iekļūt. Arī sabiedrības attieksme un pašu cilvēku ar invaliditāti nepārliecinātība par savām spējām rada grūtības iekļauties sabiedrībā. Lai izietu ārpus mājas, gūtu pārliecību par savām spējām un līdzdarbotos dažādās aktivitatēs, nepieciešams atbalsts tādās ikdienas lietās, kas citiem liekas tik pašsaprotamas. Šādās ikdienas lietās nepieciešamo palīdzību var sniegt servisa suņi, kuri būtiski atvieglo ikdienas gaitas. 

Cilvēkiem ar redzes traucējumiem un neredzīgiem cilvēkiem servisa suņi atrod un iedod rokās priekšmetus - nokritušas atslēgas, balto spieķi, čības, palīdz droši nokļūt darba vietā vai ārstniecības iestādē – atrod ierasto maršrutu, gājēju pāreju, transporta pieturvietu, palīdz iekļūt transportā un izkļūt no tā, apiet šķēršļus (stabus, peļķes, bedres, kokus, puķu podus, vasaras kafejnīcu terases, uz ielām izliktus atkritumu konteinerus, u.c.), palīdz atrast ieeju ēkās, kāpnes un izeju no ēkas, tāpat palīdz arī orientēties veikalos.

Savukārt cilvēkiem ar kustību traucējumiem tie sniedz atbalstu, pārvietojoties no/uz ratiņkrēslu, atrod, iedod nokritušus priekšmetus, palīdz novilkt apģērbu, atver durvis un ieslēdz un izslēdz gaismu.

Servisa suņu iegāde un ar tiem saistīto izdevumu segšana Latvijā balstās uz līdzcilvēku dāvinājumiem, ziedojumiem un brīvprātīgo darba. Latvijā servisa suņu nodrošināšana cilvēkiem ar īpašām vajadzībām netiek finansēta vai finansiāli atbalstīta no valsts budžeta. Diemžēl cilvēkiem ar invaliditāti parasti nav iespējas šīs izmaksas segt pašiem, taču pareizas rūpes par suni ir būtiskas, lai suns varētu sniegt savu palīdzību pēc iespējas labāk un ilgāk. 

Biedrība "TEODORS" lūdz sabiedrības atbalstu, lai palīdzētu segt suņa uzturēšanas izmaksas- sabalansētu ēdināšanu un regulāri nepieciešamās suņa veslības pārbaudes. Par saziedotajiem līdzekļiem tiks atbalstīti 12 cilvēki ar invaliditāti un viņu gādīgie pavadoņi- suņi! 

TEODORA laimīgie stāsti šeit:

- Informācija par biedrību 
www.teodors.org

The Project is placed online on: 27.03.2020

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzēsim izglābt dzīvības

Support special children!

Palīdzība Keitai Stomai

For mums with special children

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 062 500.71 €