Follow us Today has already donated 1,322.00 €

Pilsētas kaķu dzīve

Saskaņā ar pētījumu datiem, Latvijā vispopulārākais mājdzīvnieks ir kaķis. Kaķi par savu ģimenes mīluli izvēlējušās 460 000 ģimeņu. Pēc neoficiālajiem datiem, ieskaitot bezsaimnieka kaķis, Latvijā ir 1 200 000 kaķu. 

Tātad- vairāk nekā pusei jeb pusmiljonam kaķu nav saimnieku un par viņu labturību un veselību neviens nerūpējas. Tie ir pusmiljons kaķu, kuri nekontrolēti vairojas. Viena kaķene gada laikā spēj dzemdēt 15 kaķēnus, vidēji metienā 5. Pēc vetārstu sniegtās statistikas - izdzīvo viens jeb 20% no metiena, jo vienu nobrauc mašīna, vienu nokož suņi vai noknābā vārnas, divi aiziet bojā slimības dēļ. Nebeidzamās bezsaimnieku dzīvnieku ciešanas varam apturēt tikai un vienīgi sistemātiski sterilizējot.

Viena kaķene kopā ar saviem pēcnācējiem sešu gadu laikā var radīt 420 000 kaķēnu. Nav un nebūs iespējams atrast tiem visiem jaunas mājas, kaut vai tāpēc, ka otrajā un trešajā paaudzē uz ielas dzimuši kaķi vairs nav pieradināmi dzīvei kopā ar cilvēku. Ielas kaķi jau sen vairs nav mājdzīvnieki, bet nav arī savvaļas dzīvnieki, jo nevar eksistēt bez cilvēka. Tā ir jauna suga dabā- pilsētas kaķi. Tā ir realitāte, kas pastāv un kuru nevar izlikties neredzam. Nereti ir skati, kas sirdij liek sažņaugties, kad kaķene baro savus kaķēnus un blakus ir kāda neizdzīvojoša kaķēna līķis. Tikai ar sabiedrības aktīvu līdzdalību, kopā varam samazināt uz ielas dzimušu, nevienam nevajadzīgu kaķēnu populāciju, sakārtot vidi un palīdzēt tiem, kuri paši par sevi nevar parūpēties.

Īstenojot projektu "Pilsētas kaķu dzīve 2019", Dzīvnieku SOS brīvprātīgie 2019. gadā izķēra un sterilizēja 1 418 bezsaimnieka dzīvniekus, iztērējot tam 30 080 EUR. Iesākto plānots turpināt arī 2020. gadā, piesaistot 30 brīvprātīgos visā Latvijā.

Ziedojumi tiks izmantoti 300 dzīvnieku kastrācijai un sterilizācijai, kas maksā 15 EUR runčiem un 30 EUR kaķenēm.

The Project is placed online on: 29.01.2020

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Bērna sargeņģelis

Palīdzība Demidam Purvinskim

Palīdzība Inesei Aļošinai

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

824 545.48 €