Follow us Today has already donated 10.00 €

Suns - vairāk kā draugs 2022

Ikdienā, pārvietojoties pa ielām, nepievēršam uzmanību ielu apmalēm, kāpnēm, ietves vidū novietotiem šķēršļiem vai remontdarbu brīdinājuma lentām. Bez problēmām atrodam veikalā kasi vai sabiedriskā transportā brīvu vietu, jo mēs redzam.

Tomēr starp mums ir arī neredzīgi un vājredzīgi cilvēki, kuri izmanto Balto spieķi. Tas palīdz pārvietoties, bet nebrīdina, piemēram, par bīstamām situācijām uz ceļa. To var izdarīt tikai dzīva būtne, kas šajā gadījumā ir suns-pavadonis. Savukārt cilvēkiem ar kustību invaliditātēm ikdienas darbos palīdz suņi-asistenti, pasniedzot nokritušas mantas, palīdzot apģērbties, iesēsties/izkāpt no ratiņkrēsla utt.

Servisa suņiem ikdienā ir slodze uz locītavām, sirdi, kauliem, tāpēc tiek dota profesionāla barība, vitamīni, veiktas potes un sistemātiskas veselības pārbaudes.

Šie suņi savam cilvēkam ir vairāk nekā draugs. Viņi ir acis, kājas un rokas. Viņi ir trauksmes poga, ja kļūst slikti vai nepieciešama palīdzība. Kaut arī servisa suņi ir kā “dzīvais palīglīdzeklis”, to iegāde, sagatavošana un uzturēšana nav finansēta no valsts budžeta, bet gan pakļauta līdzcilvēku labai gribai un sniegtiem ziedojumiem. Tāpēc ir pienācis laiks rīkoties visai sabiedrībai kopā.

Servisa suņu biedrība "Teodors" darbojas uz ziedojumu un brīvprātīgā darba pamata, tāpēc līdzekļi ir nepietiekami, lai segtu visas izmaksas. Šobrīd 16 biedrības servisa suņiem ir vajadzīga palīdzība barības iegādei un veterinārmedicīnisko pakalpojumu apmaksai. Starp viņiem ir arī 2 “suņi pensionāri”, kuri ir pārtraukuši darba gaitas un bauda mierīgas vecumdienas, jo mēs servisa suņu biedrībā TEODORS uzņemamies rūpes par saviem servisa suņiem visā to muža garumā.

#AtbalstsNVO #ACFLatvia #AIFLatvia #ActiveCitizensFund #EEAgrantsLatvia #CilvekosIrSpeks

The Project is placed online on: 15.03.2021

Project completed 31.12.2022

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Help for Ukrainians with leg amputations

Twitter Convoy for Ukraine

Palīdzība Rodrigo Lormanim

Atkārtota palīdzība Albertam Strautmanim

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 430 220.84 €