Follow us Today has already donated 2,797.34 €

Palīdzība Viesturam Paulam Stradiņam

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Viesturam Paulam nepieciešamā summa saziedota.

Skaudrs un sirdi plosošs ir Viestura Paula stāsts. Šobrīd viņam ir 4 gadi. Puisēns piedzima pilnīgi vesels, attīstījās normāli, jau pavisam agrā vecumā spēja izrunāt dažādas zilbes. Pēc gada vecuma sasniegšanas viņa mamma sāka ievērot dažādas iezīmes Viestura uzvedībā, piemēram, ka puisēns vairs neatkārto skaņas. Tā kā Viestura mamma pati ir studējusi mākslu terapiju, viņa jau bija iepazinusies ar dažādām autiskā spektra traucējumu iezīmēm un spēja tās saredzēt arī savā dēlā. Tā tika uzsāktas dažādas pārbaudes, ārstu apmeklējumi. 2.5 gadu vecumā Viesturam neirologs ieteica apmeklēt dažādas attīstības terapijas nodarbības - audiologopēdu, ABA terapiju, Montessori. Viesturam ļoti patīk apmeklēt šīs nodarbības, un, pateicoties tām, ir krietni paplašinājies viņa vārdu krājums, kā arī mazinājušās Viestura paniskās bailes no nepazīstamām vietām. Tagad tikai retu reizi gadās kāda epizode. Arī Viestura mamma ir daudz iemācījusies no šīm nodarbībām par to, kā rīkoties dažādās situācijās. 3 gadu vecumā psihiatrs uzstādīja Viesturam diagnozes – bērnības autisms, citi runas un valodas attīstības traucējumi. Ārsti ieteica turpināt ABA terapiju un audiologopēda nodarbības, kā arī apmeklēt dažādas attīstošās nodarbības pirmsskolas vecuma bērniem.

Viesturs ir ļoti aktīvs zēns, viņam ir problēmas koncentrēties mācībām un galda darbiem, tāpēc pirmsskolā mācīties ir grūti. Viņam nepieciešama individuāla pieeja un asistents. Tā kā asistentu neizdevās atrast, uz laiku to uzņēmās Viestura mamma. Šobrīd Viestura ģimenei ļoti nepieciešama mūsu palīdzība, lai turpinātu iesākto progresu. Nepieciešami līdzekļi, lai puisēns varētu turpināt apmeklēt ABA terapijas nodarbības, audiologopēdu un atrastu asistentu vai iecietīgu audzinātāju, kas palīdzētu viņam mācīties kādā no Rīgas pirmsskolas iestādēm. ABA terapijas un audiologopēda nodarbībām gadā nepieciešami 6720 eiro, no kuriem 5298 eiro jau ir pieejami no 2023. gada saziedotās, bet vēl neizmantotās summas. Līdz ar to 2024. gadā no ziedotājiem tiek lūgts 1422 eiro. 

Palīdzēsim Viesturam un viņa ģimenei!

The Project is placed online on: 02.01.2024

Project completed 23.02.2024

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Jānim Lipinskim

Palīdzība Marijai Bozovičai

Palīdzība Markusam Korņejenkovam

Palīdzība Dināram Kalniņam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 049 918.08 €