Follow us Today has already donated 5,030.03 €

Palīdzība Valdai Tračumai

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, ziedojumu piesaiste ir noslēgta. 

Vai maz ir kāds, kurš nav neko dzirdējis par Rīgas Doma Kora skolu, tās izcilajiem pedagogiem, talantīgiem audzēkņiem, laureātiem un viņu sasniegumiem Latvijas un arī ārvalstu mērogā? Valda Tračuma visu savu profesionālo karjeru ir veltījusi mūzikai, kordziedāšanai, un kopš Rīgas Doma Kora skolas pirmsākumiem, jau teju 30 gadus, ir Rīgas Doma Kora skolas solo dziedāšanas pedagogs. Viņa ilgus gadus bijusi arī solo dziedāšanas nodaļas vadītāja, dažādu vokālo meistarklašu vadītāja, docētāja Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā vadot pedagoģisko praksi solo dziedāšanā, ilgus gadus bijusi diriģente Rīgas Kristus Karaļa draudzes korī, pirms tam Jūrmalas Katoļu draudzes korī, kā arī līdzdarbojusies daudzu citu koru vadīšanā. Arī šobrīd Valda ir aktīvs solo dziedāšanas pedagogs un metodiskās komisijas vadītāja, tādējādi savā karjeras laikā bijusi tieši iesaistīta daudzu spožāko Latvijas talantu profesionālajā briedumā.

Diemžēl, neilgi pirms gadu mijas, Valdai tika konstatēta melanoma, kas ir skārusi arī limfmezglus. Latvijas mediķu un specializēto klīniku iespēju robežās jau ir veikta ķirurģiska skarto audu izoperēšana. Šobrīd, pamatojoties uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centra ārstu konsīlija lēmumu, ir nozīmēta ārstēšanas programma, kurai, papildus valsts apmaksātajiem medikamentiem, nepieciešamas arī valsts neapmaksātas ļoti dārgas zāles YERVOY. Valda vērsīsies Nacionālajā veselības dienestā pēc individuālās kompensācijas, taču tā pozitīva lēmuma gadījumā var kompensēt tikai nelielu daļu no summas un atbilde jāgaida mēnesi. Taču slimība negaida, palīdzība vajadzīga jau tūlīt.

“Valdas devums mākslai un sabiedrībai ir nozīmīgs, tas iedrošina lūgt līdzcilvēku palīdzību. Iepriekš no sirds pateicamies katram, kas savu iespēju robežās ņems dalību nepieciešamo līdzekļu ziedošanā, kuru šobrīd trūkst Valdas ārstēšanai,” atklāj Valdas ģimene.  Par ziedojumiem, kas novirzīti no citiem melanomas pacientu neizlietotajiem līdzekļiem, Ziedot.lv iegādāsies pirmo zāļu devu 13 840,92 eiro apmērā. Pēc 3 nedēļām nepieciešama nākamā deva par tādu pat summu, bet pēc tam nepieciešamas vēl 2 palielinātas devas katra 17 301,15 eiro apmērā. Kopā 3 devām nepieciešami vēl 48 443,22 eiro.

Palīdzēsim Valdai!

The Project is placed online on: 23.01.2023

Project completed 31.05.2023

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

For Oncology Patients

"Salabo" cilvēku!

Palīdzība Samantai Sīlei

Offset your CO2 footprint

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 065 857.81 €