Follow us Today has already donated 14,612.58 €

Palīdzība Rūtai Rudzei

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! 

Rūtai ir 12 gadi un viņa ir zinātkāra un mērķtiecīga pusaudze, kurai ir tādas pašas intereses un aizraušanās, kā jebkurai viņas vecuma meitenei. Rūta mācās Rīgas katoļu ģimnāzijā, 5. klasē, prot angļu valodu, apgūst spāņu valodu un spēlē ratiņkrēsla tenisu. Rūtai ir īpašs stāsts, jo meitenīte piedzima priekšlaicīgi un dzemdību rezultātā viņai izveidojās smadzeņu bojājums. Ārstu prognozes bija ļoti neiepriecinošas, taču, vecākiem un speciālistiem ieguldot smagu darbu un lūgšanas, Rūta šobrīd var staigāt ar pieturēšanos.
2019.gada oktobrī Rūtai Bonnas Universitātes klīnikā veica sarežģītu selektīvi dorsālo rizotomijas operāciju, kas pilnībā vai daļēji likvidē spastisku kājās. Pēc operācijas meitenei vitāli nepieciešama regulāra rehabilitācija, lai sasniegtu vislabākos rezultātus un Rūta varētu sākt patstāvīgi staigāt. Šādi intensīvie rehabilitācijas kursi nepieciešami vismaz 3 reizes gadā.
Rūtas vecāki ir priecīgi, ka Rūta var saņemt rehabilitāciju tepat Latvijā. Viena rehabilitācijas kursa izmaksas ir EUR 1590. Kursa laikā ietvertas fizioterapijas nodarbības ar Thera Suit sistēmu, G-EO System gaitas robota nodarbības un osteopāta konsultācijas. Lai Rūta 2021.gadā varētu saņemt 3 rehabilitācijas kursus, kopā nepieciešami EUR 4770. Ģimene ikdienā sedz izdevumus par pārējiem ārstniecības pakalpojumiem - reitterapiju, baseinu, logopēdu, masāžām, kas sastāda ļoti lielus izdevumus ģimenes budžetā.

Palīdzēsim kopā Rūtai piepildīt viņas sapni sākt patstāvīgi staigāt! Kopā mums izdosies!

The Project is placed online on: 18.01.2021

Project completed 25.08.2021

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Families with children who have impairments

Zobu feja

Fulfil a child's dream!

Apģērbsim ukraiņu aizstāvjus!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

8 804 343.98 €